Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Misio Pysio

29,00 zł

Książka z płytą CD.

Piosenki dla młodszych przedszkolaków i starszych grup żłobkowych wraz z propozycjami zabaw zawierającymi elementy matematyki sensorycznej. 

Spis treści


dowiedz się więcej o każdej wersji produktu

Wersja

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Misio Pysio

Misio Pysio

    lub Anuluj

Publikacja Misio Pysio przeznaczona jest do pracy z dziećmi w starszych grupach żłobkowych i w grupach młodszych przedszkolaków. Została stworzona, aby ułatwić opiekunom i nauczycielom organizowanie codziennych aktywności, do których punkt wyjścia może stanowić piosenka.

W skład publikacji wchodzą:

 • płyta CD, na której zamieszczonych zostało 16 autorskich piosenek. Ich atutem są nieskomplikowane teksty i proste rytmy, które z łatwością wpadną maluszkom w ucho, zachęcając je do śpiewania, tańca i zabawy. Tematyka piosenek jest związana z najbliższym otoczeniem dziecka, co ułatwia percepcję przedstawionych w nich treści;
 • książeczka z propozycjami zabaw do piosenek znajdujących się na płycie. Są to zarówno zabawy muzyczno-rytmiczne, jak i plastyczne, ruchowe oraz propozycje do zrealizowania w ogrodzie przedszkolnym. Do każdej piosenki została dopasowana także inspiracja z zakresu matematyki sensorycznej polegającej na wprowadzaniu małego dziecka w świat pojęć matematycznych i procesów myślowych niezbędnych do rozwiązywania w przyszłości różnorodnych problemów. Wszystkie zabawy są do zrealizowania z dziećmi we wskazanym w tytule publikacji wieku, co wynika z doświadczenia Autorek.

W książce zostały zamieszczone także zapisy nutowe piosenek – wraz z chwytami gitarowymi. 

Mamy nadzieję, że przyjmą Państwo tę publikację równie ciepło, jak kilka lat wcześniej Kapelusz pełen nut adresowany do tej samej grupy wiekowej.

 1. W naszym żłobku dobrze jest
 2. Bębenek
 3. Dzieci, zróbcie koło!
 4. Twórzmy pary
 5. Idźmy wokół kwiatków
 6. Koniki
 7. Idzie Lusia
 8. Misio Pysio
 9. Pociąg
 10. Trzy świnki małe
 11. Sama się ubieram
 12. Mały Augustynie
 13. Myj, myj ręce swe
 14. Psotny Krzyś
 15. Chusteczko, chusteczko
 16. Walczyk z klaskaniem
Dla kogo
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
dzieci żłobkowe
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
ISBN
978-83-65915-32-0
Rok wydania
2019
Format (szerokość x wysokość)
21 cm x 21 cm
Liczba stron
56
Płyta CD lub zawiera CD
tak

Specyficzne kody

ISBN
978-83-65915-32-0

Zobacz także

Opinie o produkcie

Oceń 

Piosenki niezbędne dla najmłodszych grup wiekowych. Od żłobka do 3-4latkow. Idealnie się sprawdzają w okresie adaptacyjnym. Krótkie, proste teksty piosenek, propozycje zabaw wykorzystujące różne płaszczyzny aktywności zapewnią Wam świetną zabawę na zajęciach adaptacyjnych. W późniejszym czasie będą fajne do utrzymania stałego rytmu dnia

Oceń 

Jest to znakomita propozycja do pracy w grupach żłobkowych oraz młodszych przedszkolnych. Doskonała i już. Dlaczego? Proszę tylko spojrzeć na nazwiska autorek. I przeczytać tekst napisany małym druczkiem. Piosenki i zabawy z elementami matematyki sensorycznej. Muzyka, śpiew, ruch, matematyka. Czy potrzeba lepszego połączenia?

Napisz swoją opinię