• -20%

40,00 zł Zniżka 20%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 40,00 zł

Najniższa cena produktu 40,00 zł z dnia 28.03.2024

Jak utrwalać w praktyce wybrane kompetencje matematyczne u dzieci przy zabawach muzyczno-ruchowych. Praktyczny poradnik dla rodziców i nauczycieli

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 5 punktów. Twój koszyk będzie zawierał 5 punktów. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 2,50 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

lub Anuluj

Absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci! Kontynuacja naszego bestsellera, jakim stała się pierwsza część niniejszej publikacjiAutorka udowodniła w niej, że matematyka i muzyka są jak siostry, a odpowiednio zaprojektowane działania przy muzyce wspomagają dzieci w zrozumieniu i utrwalaniu pojęć matematycznych.

Zarówno poprzednia, jak i obecna część powstały na gruncie Dziecięcej matematyki®, której autorką jest prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, a także bogatych doświadczeń Pani Zuzi. Istotę tej części ponownie stanowią piosenki i zabawy muzyczno-ruchowe, których celem jest efektywniejsza edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Znalazła się tu również przydatna część teoretyczna, obrazująca procesy rozwojowe i sposoby na mądre ich wspieranie.

Posłuchaj fragmentów

Największym motorem napędowym do powstania drugiej części stały się setki wiadomości od Czytelników informujących nas, że nie tylko dzieci mają wielką radość z uczestniczenia w zabawach wymyślonych i opracowanych przez Autorkę, ale także dorośli zauważają, że opisane pomysły skutecznie wpływają na rozwój wielu umiejętności u ich podopiecznych, szczególnie z obszaru rozwoju kompetencji matematycznych.

Spis treści Wstęp

Autorką publikacji jest dr Zuzanna Jastrzębska-Krajewska – doktor nauk społecznych. Była doktorantką prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, z którą współpracuje od ponad dekady. W sieci znana jest odbiorcom jako @pani__zuzia, autorka projektu #20minutdlaMATEMATYKI. Terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju, pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki. Skończyła studia ze wspomagania zadatków uzdolnień matematycznych. Ukończyła I i II stopień szkoły muzycznej. Głównymi nurtami jej działalności jest edukacja matematyczna z wykorzystaniem metody Dziecięcej Matematyki® oraz edukacja muzyczna.

Czytelnik znajdzie tu:

• informacje o związkach edukacji matematycznej z muzyką oraz o wpływie muzyki na rozwój psychoruchowy dzieci;
  • opis zagadnień dotyczących różnic pomiędzy procesem niezamierzonym w nauczaniu, a integracją treści, związków między ruchem, a edukacją matematyczną, a także kompetencji przyszłości;
  • omówienie kwestii wpływu ćwiczeń aktywizujących ruchowo, w tym w ryzyku dysleksji
  • opisy konkretnych zabaw oraz piosenki opracowane specjalnie na potrzeby efektywnej edukacji w obszarach edukacji matematycznej i muzycznej;
  • dwie płyty CD z muzyką do przeprowadzenia zajęć;
  • kilka kart pracy przeznaczonych do realizacji wybranych zabaw.

Muzykę do publikacji stworzył Miłosz Konarski – znany jako Pan Miłosz. Nauczyciel rytmiki, kompozytor, aranżer, instrumentalista. Autor muzyki do ponad 400 piosenek, a także publikacji wspierających rozwój muzyczny dzieci (m.in. z cyklu Tuptaj... oraz Koszałki-opałki...). Pisał muzykę dla wielu autorów związanych z wydawnictwem BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Prywatnie tata czwórki dzieci, prowadzi własne studio nagraniowe i firmę skupiającą się na produkcji muzyki. W życiu kieruje się zasadą: „Bezczynność jest wrogiem duszy”.

***

Weź udział w szkoleniach on-line prowadzonym przez dr Zuzannę Jastrzębską-Krajewską:

Zabawy muzyczne wspomagające edukację matematyczną z Panią Zuzią

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Szybki kurs matematyki – czyli o pojęciach matematycznych, które każdy nauczyciel powinien znać

KLIKNIJ PO SZCZEGÓŁY

Patroni medialni:

978-83-67101-63-9
Liczba stron
nauczyciel
rodzic
Grupa wiekowa