Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Zobacz

Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty
search
  • Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty
  • Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty
  • Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty

Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty

5.00 (5)
26,00 zł

Opowiadania o wartościach

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Dotyczy wysyłek realizowanych przez firmę InPost
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty

Antek, Kornelka i ważne sprawy. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Antek, Kornelka i ważne sprawy to zbiór 10 opowiadań podejmujących temat wartości.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterowie opowiadań – rodzeństwo Antek i Kornelka – w codziennych sytuacjach i w rozmowach z rodzicami poznają znaczenie takich wartości, jak pokora, tolerancja, umiar, empatia i wytrwałość. Dowiadują się również, jak radzić sobie z lenistwem, zazdrością, plotkami, agresją i konfliktami. 

W skład publikacji wchodzą:
           płyta CD z audiobookami opowiadań;
       •    książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
       •    dostęp do wersji streamingowej audiobooka. 

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

            opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
        •    zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
        •    przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
        •    inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
        •    wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Gra w piłkarzyki (opowiadanie o pokorze) Antek gra w piłkarzyki z Kornelką. Szybko pokonuje młodszą siostrę i zaczyna się przechwalać. Kłótnię rodzeństwa przerywa mama. Proponuje Antkowi rozgrywkę i przy okazji daje mu nietypową lekcję pokory.

2. Każdy z nas jest inny (opowiadanie o tolerancji) Pewnego dnia Kornelka wraca z przedszkola bardzo przejęta – do jej grupy dołączyła Anastazja, dziewczynka z Ukrainy! To wydarzenie staje się pretekstem do rozmowy z mamą i Antkiem o różnorodności i tolerancji.

3. Antek jest chory (opowiadanie o lenistwie) Antek od kilku dni jest chory. Wkrótce okazuje się, że czuje się już lepiej, jednak wciąż udaje ciężko chorego, by wszyscy mu usługiwali i by nie musiał nadrabiać szkolnych zaległości. Tata wykorzystuje tę sytuację, by przestrzec dzieci przed lenistwem.

4. Kłótnia z przyjacielem (opowiadanie o konfliktach) Pewnego dnia Antek wraca ze szkoły niezwykle wzburzony. Okazuje się, że pokłócił się ze swoim najlepszym kolegą. Tata pomaga mu się uspokoić i przy okazji tłumaczy mu, że konflikty to normalna rzecz, ale gdy emocje już opadną, zawsze musi przyjść czas na zgodę, szczerą rozmowę i przebaczenie.

5. Słodycze (opowiadanie o umiarze) Antek z Kornelką przypadkiem odnajdują w domu puszkę ze słodyczami – tę, w której rodzice zawsze przechowują łakocie przyniesione przez babcię i dziadka. Znalezisko staje się pretekstem do rozmowy o umiarze w jedzeniu.

6. Konkurs plastyczny (opowiadanie o zazdrości) W przedszkolu Kornelki ogłoszono konkurs plastyczny. Dziewczynce nie udaje się jednak zająć pierwszego miejsca… Kornelka jest bardzo zdenerwowana, rozczarowana i… zazdrosna. Mama tłumaczy jej, że warto cieszyć się sukcesami innych, zamiast podcinać im skrzydła.

7. Mama jest wolontariuszką (opowiadanie o empatii) Mama Antka i Kornelki jest wolontariuszką w szpitalu. Tata tłumaczy dzieciom, z czym wiąże się tego rodzaju działalność, i przy okazji wyjaśnia im, co oznacza kolejne trudne słowo – empatia.

8. Głuchy telefon (opowiadanie o plotkach) Pewnego dnia Kornelka nieumyślnie powtarza nieprawdziwą informację, co prowadzi do nieporozumień. Sytuacja staje się pretekstem do rozmowy o szkodliwości plotek, których powstawanie mama porównuje do zabawy w głuchy telefon.

9. Śmieci w jaskini (opowiadanie o agresji) Oglądanie telewizji staje się dla Antka, Kornelki i taty punktem wyjścia do rozmowy o agresji. Okazuje się, że nie wszystkie bajki są odpowiednie dla dzieci…

10. Wycieczka (opowiadanie o wytrwałości) Mama zaprasza Antka i Kornelkę na wycieczkę w góry. W pewnym momencie Kornelka zaczyna opadać z sił, ale jej wytrwałość zostanie nagrodzona…


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

ISBN
978-83-65915-97-9
Liczba stron
44
Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Czytają
Agnieszka Pudło
Gabryś Pudło
Jan Bobek
Kamilka Bobek
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory
Indeks
W698

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Bardzo ciekawa pozycja. Dzieci bardzo lubią słuchowiska a przy okazji uczą się pozytywnych zachowań. Kolejny bardzo udany zakup.

Oceń 

Bardzo ciekawa propozycja, dzieci słuchaja z uwagą ;)

Oceń 

Bardzo ciekawa propozycja, dzieci słuchaja z uwagą ;)

Oceń 

Bajkoterapia czyli jak dla mnie jedna z ciekawszych form pracy z dziećmi w połączeniu z pięknym głosem....jestem mega zadowolona

Oceń 

Ciekawa pozycja. Dzieci chętnie jej słuchają i przy tym uczą się jak być dobrym człowiekiem

Napisz swoją opinię