Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty
search
 • Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty
 • Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty
 • Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty
 • Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty

Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty

5.00 (2)
26,00 zł

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 2 punkty. Twój koszyk będzie zawierał 2 punkty. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty

Letnie opowieści. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków. 

***

Letnie opowieści to zbiór 12 opowiadań tematycznie związanych z okresem letnim. Utwory pochodzą z książki Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato, ale nowością są tu konspekty – służące do przygotowania zajęć, które można przeprowadzić z dziećmi na podstawie słuchowisk z audiobooka. Opowiadania przeznaczone są dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

W skład publikacji wchodzą:

 • płyta CD z audiobookami opowiadań;
 • książka z tekstami opowiadań i konspektami zajęć;
 • dostęp do wersji streamingowej audiobooka.

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Opowiadaniom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

 • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
 • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocne będzie opowiadanie;
 • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
 • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu opowiadania;
 • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych opowiadań:

1. Ach, te pasy! (Teresa Błaszczyk) Rodzeństwo jedzie z rodzicami samochodem na wakacje, po drodze natrafiają na kolizję – tacie udaje się uniknąć stłuczki, a podczas ostrego hamowania i widząc skutki wypadku innych pojazdów, dzieci przekonują się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

2. Indiańskie lato w przedszkolu (Ewa Stadtmüller) Opowiadanie w barwny sposób opisuje sytuację, w której nauczycielka wraz z grupą dzieci spędzających wakacje w przedszkolu organizuje zajęcia edukacyjne na świeżym powietrzu z elementami zabaw ruchowych i tropiących. 

3. Jedziemy na wycieczkę (Ewa Stadtmüller) Grupa przedszkolna zwiedza gospodarstwo agroturystyczne, poznając sprzęty i zwierzęta gospodarskie.

4. Na górskim szlaku (Teresa Błaszczyk) Opowiadanie przedstawia grupę kolonistów podczas wycieczki – na przykładzie konkretnych zachowań pokazane są pozytywne wzorce proekologiczne. 

5. Niebezpieczna fala (Teresa Błaszczyk) Historia małego Mateusza, który zabsorbowany zabawą, wchodzi do morza dalej, niż chciał i przypadkowo zostaje zalany przez nadchodzącą falę. Chłopcu pomaga ratownik.

6. Niedługo pójdę do szkoły (Agnieszka Borowiecka) Straszy brat na spacerze z siostrzyczką rozmawiają o szkole. Bartuś chcąc rozwiać lęki i wątpliwości dziewczynki, opowiada siostrze o tym, jak to jest być uczniem i jak on przeżył swój pierwszy dzień w szkole. 

7. O tym, jak chmura pogniewała się na las (Grażyna Gryszkiewicz) Bajkowe opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w lesie na rzeką Marudą – zwierzęta narzekają na przedłużające się opady deszczu, a gdy nareszcie przestaje padać, las nawiedza susza. Zwierzęta dotkliwie odczuwają jej skutki – z pomocą przychodzi im orzeł, któremu los leśnych zwierząt nie jest obojętny, choć sam nie mieszka w lesie.

8. Prezent z okazji Dnia Ojca (Magdalena Ledwoń) Historia pewnej rodziny, która wybrała się na górską wyprawę zorganizowaną jako prezent z okazji Dnia Ojca. Wycieczka jest okazją do przeżycia przyjemnych chwil w gronie najbliższych osób.

9. Tato, idzie lato! (Ewa Stadtmüller) Dwóch braci spędza dzień z tatą na wycieczce w lesie zorganizowanej z okazji Dnia Ojca.

10. Tygryski podbijają Europę (Ewa Stadtmüller) Grupa przedszkolna bierze udział w prezentacji różnych krajów Unii Europejskiej, pokazując kulturę i zwyczaje Hiszpanii.

11. W cyrku (Magdalena Ledwoń) Wracając z cyrku do domu, mama rozmawia z córką na temat obejrzanego przedstawienia. Rozmowa ta jest okazją do uświadomienia dziecku, że zwierzęta nie powinny brać udziału w tego typu spektaklach.

12. Wakacyjne marzenia (Ewa Stadtmüller) Dzieci w przedszkolu rozmawiają o wakacyjnych podróżach – na podstawie doświadczeń swoich krewnych i znajomych snują marzenia dotyczące letnich eskapad. Na tle ich materialnych pragnień wyróżnia się chłopiec, dla którego od egzotycznych wyjazdów ważniejsza jest więź z rodzicami oraz czas, który mogliby mu poświęcić.


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
fizyczny obszar rozwoju
poznawczy obszar rozwoju
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
lato
ISBN
978-83-65915-81-8
Rok wydania
2021
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Liczba stron
48
Płyta CD lub zawiera CD
tak
tak - dostęp online
Czytają
Agnieszka Pudło
Maja Grześkowiak
Łukasz Zimnicki
Realizacja i udźwiękowienie
Konarscy Factory by Tomasz Kruczek
Indeks produktu
W627
Indeks

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

Świetna pozycja z opowiadaniami, które można przeczytać samemu jak również włączyć dzieciom do odsłuchania nagranie. Gotowe konspekty są świetną pomocą w prowadzeniu zajęć

Oceń 

Świetny pakiet opowiadań. Wielki plus za dostęp online - to ułatwia pracę, szczególnie w terenie, poza przedszkolem. Super!

Napisz swoją opinię