Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

  • -30%
Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty
search
  • Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty
  • Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty
  • Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty
  • Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty

Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty

5.00 (3)
26,00 zł
18,20 zł Zniżka 30%

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 26,00 zł

Najniższa cena produktu 18,20 zł z dnia 01.12.2023

Historie objaśniające znaczenia przysłów 

Wersja

Skarbonka

Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt. Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt. Punkty możesz wymienić na kod rabatowy o wartości 1,00 zł.

Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł
Zapytaj o produkt tel. 12 631 04 10 wew. 101

Napisz do nas

W razie problemów zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 tel.  12 631 04 10 wew. 101
Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty

Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty

    lub Anuluj

Publikacja wchodząca w skład serii Słuchowiska dla przedszkolaków

***

Utwory przeznaczone dla przedszkolaków, jak również uczniów młodszych klas. Album zawiera zbiór 10 bajek objaśniających znaczenie popularnych przysłów

Posłuchaj fragmentów

Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię.

Bohaterowie bajek poznają znaczenie i mądrości płynące z przysłów. Podczas słuchania albumu, dzieci przekonają się, że: determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu przynoszą owoce; należy dbać o swój wizerunek i kulturalne zachowanie; już w dzieciństwie warto nabywać potrzebne umiejętności, które mogą się przydać w dorosłym życiu; warto prosić o pomoc, wspólnie rozwiązywać problemy i działać w zgodzie. Bajki zachęcają również do rozwijania postawy wdzięczności oraz wspomagają w procesie kształtowania postawy uczciwości. 

W skład publikacji wchodzą:
           płyta CD z audiobookami bajek;
       •    książka z tekstami bajek i konspektami zajęć;
       •    dostęp do wersji streamingowej audiobooka. 

W spis treści książki zostały wplecione krótkie streszczenia – ma to na celu ułatwienie oceny, czy dane opowiadanie spełnia założone przez nauczyciela cele dydaktyczne i będzie przydatne w toku zaplanowanej tematyki zajęć.

Bajkom towarzyszą konspekty – jest to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć o zadanej tematyce w oparciu o dane słuchowisko. Nauczyciel znajdzie tam:

            opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą słuchowiska;
        •    zakres obszarów podstawy programowej, przy realizacji których pomocna będzie bajka;
        •    przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie słuchowiska;
        •    inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel z dziećmi po wysłuchaniu bajki;
        •    wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie słuchowiska.

***

Spis i tematyka udźwiękowionych bajek:

1. Bez pracy nie ma kołaczy Pani Borsukowa prowadzi leśną cukiernię, w której sprzedaje pyszne kołacze. Jej córka, Bibi, postanawia pójść w ślady mamy i otwiera w innej części lasu własny sklepik ze słodkimi wypiekami. Jednak nie starcza jej siły, wytrwałości i doświadczenia, aby sprostać tej ciężkiej pracy. A bez pracy niestety nie ma kołaczy… 

2. Co dwie głowy, to nie jedna Rybka Klara chce zbudować piękne miasteczko w podwodnym świecie. Jest świetną projektantką, niestety nie zna się na budowaniu domów i wznoszone przez nią konstrukcje rozpadają się. Na szczęście zjawia się jej przyjaciel, Kacper, który ma potrzebne wykształcenie i pomaga Klarze znaleźć sposób na rozwiązanie problemu. 

3. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał Babcia małego Jasia chce, by jej wnuczek nauczył się wiązać buty. Chłopiec jest jednak bardzo niechętny… Nie spodziewa się, że wiele lat później brak tej umiejętności skutecznie zrujnuje jego plany… 

4. Jak cię widzą, tak cię piszą Kaczuszka Kiki uwielbia błoto i całymi dniami chodzi umorusana. Z tego powodu bardzo często jest osądzana przez inne zwierzęta. Mama tłumaczy jej, że nigdy nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie, ale są takie sytuacje, w których należy zadbać o schludny wygląd – by okazać innym szacunek. 

5. Kłamstwo ma krótkie nogi Piesek Rogalik uwielbia smakołyki. Niestety nie potrafi się opanować i zazwyczaj zjada ich za dużo. Pewnego dnia pałaszuje kiełbaski, które do niego nie należały, i nie przyznaje się do kradzieży. Prawda jednak szybko wychodzi na jaw... 

6. Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada Zające uwielbiają się ścigać. Kicuś chce mieć pewność, że uda mu się wygrać kolejny wyścig, dlatego ucieka się do podstępu – zastawia pułapkę na swoją największą rywalkę. 

7. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu Mruczek i Kitek to dwa podwórkowe koty. Pewnego dnia poznają niepozornego Wróbelka. Kitek jednak nie chce zostać jego przyjacielem. Jeśli już miałby zakolegować się z jakimś ptakiem, to wolałby, żeby to był Gołąb – król dzielnicy. 

8. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie Mama Śniegusia jest chora. Niedźwiadek wyrusza w daleką podróż, aby odnaleźć dla niej lekarstwo. Przyjaciele życzą mu dobrej drogi, jednocześnie prosząc o przywiezienie prezentów. Tylko Śmietanka oferuje Śniegusiowi pomoc w potrzebie i w zamian nie prosi o nic… 

9. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje Pewnego dnia mrówcza królowa zarządza budowę nowego mrowiska. Jest to wielkie przedsięwzięcie, w które zaangażowana jest każda mrówka. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem, gdyż niektóre mrówki, zamiast spokojnie się porozumieć, zaczynają się kłócić… 

10. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka Koleżanka myszki Momi, Aneczka, nie świętuje swoich urodzin z przyjaciółmi, ponieważ nie stać jej na zakupienie urodzinowych ciasteczek. Momi postanawia – kosztem wielu wyrzeczeń – zebrać dla Aneczki słoik wypełniony urodzinowymi łakociami. 

Pod patronatem medialnym:

    


„książka + CD + dostęp online do płyt z książki”

– książka z dołączoną płytą CD oraz stały, nieograniczony 
czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów z płyt Audio CD 
oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)*


„dostęp online do płyt z książki”

– stały, nieograniczony czasowo dostęp online do pełnej wersji utworów 
z płyt Audio CD oraz plików z płyt Data PC (jeśli takie występują w publikacji)
- w tej wersji nie kupujesz książki


* Dostęp online realizowany jest za pomocą strony Moja płytoteka na Twoim profilu w serwisie blizejprzedszkola.pl

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2022
Format (szerokość x wysokość)
21 x 19 cm
Czytają
Katarzyna Kukuła
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice
Indeks
W749

Zobacz także:

Opinie o produkcie

Oceń 

super ciekawa, dzieci moje są skupione.Szybko zapamiętują niektóre przysłowia

Oceń 

DOSKONALE NAPISANA, ZROZUMIAŁA DLA DZIECI

Oceń 

Książka świetnie dopasowuje się do przedszkolnych sytuacji. Dzięki niej każdy przedszkolak zrozumie sens starych i mądrych sslow. które zawsze da przy nas.

Napisz swoją opinię