Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty
  • Nowy

Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook + konspekty

19,90 zł

Opowiadania objaśniające znaczenia przysłów 

Produkt w wersji streamingowej  oferta dotyczy usługi polegającej na wykupieniu stałego dostępu online do utworów z tego albumu w serwisie Moja płytoteka.

Dostępność albumu w serwisie nie jest ograniczona czasowo.

Zobacz produkt w serwisie Moja płytoteka


Do darmowej dostawy brakuje: 149,00 zł

Utwory przeznaczone dla przedszkolaków, jak również uczniów młodszych klas. Album zawiera zbiór 10 opowiadań objaśniających znaczenie popularnych przysłów

Bohaterowie opowiadań poznają znaczenie i mądrości płynące z przysłów. Podczas słuchania albumu, dzieci przekonają się, że: determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu przynoszą owoce; należy dbać o swój wizerunek i kulturalne zachowanie; już w dzieciństwie warto nabywać potrzebne umiejętności, które mogą się przydać w dorosłym życiu; warto prosić o pomoc, wspólnie rozwiązywać problemy i działać w zgodzie. Bajki zachęcają również do rozwijania postawy wdzięczności oraz wspomagają w procesie kształtowania postawy uczciwości. Aby poznać te ważne zasady, zapraszamy do serwisu Moja płytoteka.

Album składa się z dwóch części – pierwsza z nich to audiobooki bajek dostępne w naszym serwisie streamingowym, druga część to zbiór zagadnień ułatwiających przeprowadzenie zajęć na podstawie bajek z audiobooka. Dostępne są one do pobrania w formacie PDF oraz po naciśnięciu przycisku „Tekst” przypisanego do każdego z opowiadań. Nauczyciel znajdzie tam:

  • krótkie streszczenie bajki;
  • opis celów edukacyjnych, które można zrealizować za pomocą bajki;
  • zakres obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, przy realizacji których pomocna będzie bajka;
  • przykładowe pytania do rozmowy prowadzonej z dziećmi na podstawie bajki;
  • inspiracje do zabaw, które może przeprowadzić nauczyciel po wysłuchaniu bajki przez dzieci;
  • wskazówki dla nauczyciela pomocne w realizacji zajęć zorganizowanych na podstawie bajki.

Spis opowiadań dostępnych w albumie:

1. Bez pracy nie ma kołaczy Pani Borsukowa prowadzi leśną cukiernię, w której sprzedaje pyszne kołacze. Jej córka, Bibi, postanawia pójść w ślady mamy i otwiera w innej części lasu własny sklepik ze słodkimi wypiekami. Jednak nie starcza jej siły, wytrwałości i doświadczenia, aby sprostać tej ciężkiej pracy. A bez pracy niestety nie ma kołaczy… 

2. Co dwie głowy, to nie jedna Rybka Klara chce zbudować piękne miasteczko w podwodnym świecie. Jest świetną projektantką, niestety nie zna się na budowaniu domów i wznoszone przez nią konstrukcje rozpadają się. Na szczęście zjawia się jej przyjaciel, Kacper, który ma potrzebne wykształcenie i pomaga Klarze znaleźć sposób na rozwiązanie problemu. 

3. Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał Babcia małego Jasia chce, by jej wnuczek nauczył się wiązać buty. Chłopiec jest jednak bardzo niechętny… Nie spodziewa się, że wiele lat później brak tej umiejętności skutecznie zrujnuje jego plany… 

4. Jak cię widzą, tak cię piszą Kaczuszka Kiki uwielbia błoto i całymi dniami chodzi umorusana. Z tego powodu bardzo często jest osądzana przez inne zwierzęta. Mama tłumaczy jej, że nigdy nie wolno nikogo oceniać po wyglądzie, ale są takie sytuacje, w których należy zadbać o schludny wygląd – by okazać innym szacunek. 

5. Kłamstwo ma krótkie nogi Piesek Rogalik uwielbia smakołyki. Niestety nie potrafi się opanować i zazwyczaj zjada ich za dużo. Pewnego dnia pałaszuje kiełbaski, które do niego nie należały, i nie przyznaje się do kradzieży. Prawda jednak szybko wychodzi na jaw... 

6. Kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada Zające uwielbiają się ścigać. Kicuś chce mieć pewność, że uda mu się wygrać kolejny wyścig, dlatego ucieka się do podstępu – zastawia pułapkę na swoją największą rywalkę. 

7. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu Mruczek i Kitek to dwa podwórkowe koty. Pewnego dnia poznają niepozornego Wróbelka. Kitek jednak nie chce zostać jego przyjacielem. Jeśli już miałby zakolegować się z jakimś ptakiem, to wolałby, żeby to był Gołąb – król dzielnicy. 

8. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie Mama Śniegusia jest chora. Niedźwiadek wyrusza w daleką podróż, aby odnaleźć dla niej lekarstwo. Przyjaciele życzą mu dobrej drogi, jednocześnie prosząc o przywiezienie prezentów. Tylko Śmietanka oferuje Śniegusiowi pomoc w potrzebie i w zamian nie prosi o nic… 

9. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje Pewnego dnia mrówcza królowa zarządza budowę nowego mrowiska. Jest to wielkie przedsięwzięcie, w które zaangażowana jest każda mrówka. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem, gdyż niektóre mrówki, zamiast spokojnie się porozumieć, zaczynają się kłócić… 

10. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka Koleżanka myszki Momi, Aneczka, nie świętuje swoich urodzin z przyjaciółmi, ponieważ nie stać jej na zakupienie urodzinowych ciasteczek. Momi postanawia – kosztem wielu wyrzeczeń – zebrać dla Aneczki słoik wypełniony urodzinowymi łakociami. 

Dla kogo
dziecko
nauczyciel
Grupa wiekowa
3-latki
4-latki
5-latki
6-latki
uczniowie klas I-III
Obszar podstawy programowej
społeczno-emocjonalny obszar rozwoju
Pora roku
na cały rok
Rok wydania
2021
Czytają
Katarzyna Kukuła
Tomasz Bednarek
Weronika Łukaszewska
Realizacja i udźwiękowienie
Pick a Voice

Specyficzne kody

Zobacz także