Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przygotuj się na WRZESIEŃ z książką miesiąca


Matematyka na start!

zabawy i zajęcia wprowadzające dzieci w wieku przedszkolnym w świat królowej nauk

Nowatorski materiał w oryginalnej formie, który wyglądem przypomina… kalendarz ścienny! Matematyka na start! została zaplanowana w taki sposób, aby podczas zajęć wprowadzających w tematykę danego zagadnienia nauczyciel mógł – prezentując przedszkolakom bogato zilustrowaną stronę przeznaczoną dla nich – widzieć jednocześnie skierowaną do niego stronę z propozycjami zajęć i zabaw. Po omówieniu danego tematu można zawiesić publikację na ścianie, eksponując odpowiednią stronę. Na każdej karcie znajduje się wiersz, piosenka lub opowiadanie oraz ilustracje, które w obrazowy sposób przybliżają pojęcie danej liczby oraz jej kształt. Odpowiednio dobrany ruch i rytm sprzyjają nauce nowych rzeczy, dlatego też do publikacji dołączona została płyta CD z wesołymi, łatwo wpadającymi w ucho piosenkami.

Dzięki zabawom z publikacji dzieci m.in.:

 • zliczają w zakresie 10, liczą na palcach i innych
 • zbiorach, klasyfikują i tworzą zbiory;
 • wykonują proste działania matematyczne w zakresie 10;
 • rozróżniają cyfry od 1 do 9;
 • poznają metody mierzenia za pomocą kroków i stopa za stopą;
 • rozróżniają podstawowe figury geometryczne i... nabywają wiele innych umiejętności! 

CHCĘ KUPIĆ Z 30% RABATEM

 

 

Hymny grup przedszkolnych
piosenki na różne okazje, obchodzone w przedszkolu, każda z nich może stać się hymnem konkretnej grupy

Biedronki? Skrzaty? Pszczółki? Smerfy? Jaką nazwę nosi (lub od września zacznie nosić) grupa Twoich przedszkolaków? Początek roku przedszkolnego, to czas na oswojenie się z nazwą grupy. Co Ty na to, aby zrobić to śpiewająco? Skorzystaj z naszej publikacji Hymny grup przedszkolnych i zapoznaj swoich podopiecznych z nazwą Waszej grupy. Teksty autorstwa znanej poetki Ewy Stadtmüller oraz ciekawe aranżacje to gwarancja, że piosenki łatwo „wpadną w ucho” przedszkolakom i na długo pozostaną w ich sercach. Hymny grup przedszkolnych oprócz tego, że świetnie sprawdzą się podczas codziennej pracy dydaktycznej, to z powodzeniem można je również wykorzystać podczas wyjątkowych okazji – festynów, czy też nietypowych świąt

Do publikacji warto dokupić książkę Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta z tekstami krótkich przedstawień (m.in. na powitanie przedszkola) skorelowanych z piosenkami z płyty.

CHCĘ KUPIĆ Z 40% RABATEM

 

 

 

Kontrakt dobrego zachowania
teczka z pomocami dydaktycznymi

Idealny na początek roku (przed)szkolnego! Kontrakt dobrego zachowania to teczka z zestawem pomocy dydaktycznych,
w skład której wchodzą:

 • plakat formatu A2,
 • 12 zafoliowanych kart formatu A4,
 • gra typu memory (24 karty formatu A6).

Są to pomoce, dzięki którym z  łatwością przedstawisz swoim „kodeks przedszkolaka”, czyli zbiór zasad obowiązujących w  każdej grupie przedszkolnej. Gdy omówisz je z dziećmi – staną się kontraktem, którego przedszkolaki zobowiązują się przestrzegać. Wywieś elementy w  dobrze widocznym miejscu w Waszej sali – będą przypominały Twoim podopiecznym o przyjętych normach, a Ty możesz się odwołać do treści kontraktu w dowolnym momencie, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba (na przykład gdy zauważysz, że któreś z dzieci zapomniało o jednej z przyjętych wcześniej zasad).

CHCĘ KUPIĆ Z 50% RABATEM

 

 

 

 

Radzę sobie śpiewająco
piosenki pomagające dzieciom w różnych sytuacjach dnia
codziennego w przedszkolu

Pierwszy miesiąc w przedszkolu po wakacyjnej przerwie często bywa trudnym emocjonalnie czasem dla dzieci. Świetnym wsparciem we wrześniu będzie zatem publikacja Radzę sobie śpiewająco, która zawiera 14 piosenek pomagających dzieciom w różnych sytuacjach dnia codziennego w przedszkolu. Utwory w niej zawarte pomogą przedszkolakom rozładować złość, zrelaksować się, wyciszyć, usprawnić komunikację, a także dotlenić ich organizmy, dzięki ćwiczeniom ruchowym i dźwiękonaśladowczym. Po publikację warto sięgnąć szczególnie wtedy, kiedy chce się pomóc dzieciom:

 • zaczynać z radością nowy dzień w przedszkolu;
 • łatwiej nawiązywać kontakty społeczne;
 • poczuć się w przedszkolu bezpiecznie;
 • obdarzyć zaufaniem grupę;
 • lepiej skoncentrować się przed zajęciami wymagającymi skupienia;
 • rozluźnić się po okresie wzmożonej koncentracji;
 • zrelaksować się i wyciszyć;
 • zmniejszyć tęsknotę za domem;
 • poradzić sobie ze złością;
 • „rozćwiczyć buzię” i opanować tremę przed publicznymi występami;
 • łatwiej komunikować się werbalnie i niewerbalnie.

CHCĘ KUPIĆ Z 40% RABATEM

 

 

 

Alfabet na start!
zabawy i zajęcia wprowadzające dzieci w wieku przedszkolnym
w świat liter

Alfabet na start! to praktyczna i wygodna publikacja, dzięki której dzieci mogą zdobywać pierwsze czytelnicze doświadczenia – bez większego trudu i  dobrze się przy tym bawiąc!  Składa się z płyty CD oraz dwudziestu czterech kart wprowadzających litery małe i wielkie. Na każdej karcie znajduje się wiersz, piosenka lub opowiadanie, a także ilustracje, które w obrazowy sposób przybliżają pojęcie danej litery i jej kształt, odwołując się do atrakcyjnych dla dzieci skojarzeń oraz do ich poczucia humoru. Na drugiej stronie, przeznaczonej dla prowadzącego, zamieszczone są propozycje zabaw do przeprowadzenia z przedszkolakami. Tym samym połowa materiału stanowi bezpośrednią pomoc dla nauczyciela, a połowa przeznaczona jest dla dzieci!

Dzięki publikacji Alfabet na start! dziecko nie tylko poznaje litery, ale również:

 • usprawnia artykulację oraz uczy się prawidłowo wymawiać poszczególne głoski;
 • zwiększa zainteresowanie słowem pisanym oraz zdolność do wielozmysłowego poznawania świata;
 • rozwija umiejętności w zakresie analizy i syntezy oraz koordynacji słuchowo-wzrokowo-ruchowej.

CHCĘ KUPIĆ Z 30% RABATEM

 

 

Muzyczny kuferek
piosenki dla dzieci w wieku przedszkolnym

Dwie płyty z 20 piosenkami (i podkładami muzycznymi do nich) przeznaczonymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. Publikacja zawiera absolutny, przedszkolny hit, czyli Życie przedszkolaka – który to utwór doskonale sprawdzi się podczas świętowania Dnia Przedszkolaka 20. września! Piosenki zostały przygotowane w ścisłej współpracy z nauczycielami wychowania przedszkolnego, co sprawia, że mają wysoką wartość edukacyjną i wychowawczą. Utwory związane są z tematami realizowanymi w poszczególnych miesiącach w toku edukacji przedszkolnej. Nadają się nie tylko do śpiewania, ale także do wspólnej zabawy – płytę śmiało możesz zabrać również w podróż samochodem ze swoim dzieckiem. Żywe rytmy i bogate aranżacje nawiązujące do różnych stylów muzycznych sprawiają, że ten kuferek pełen muzyki na pewno nie okaże się nudny!

CHCĘ KUPIĆ Z 40% RABATEM

 

 

 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ NA WRZESIEŃ Z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA!

ZOBACZ PUBLIKACJE

Komentarze