Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przygotuj się na LUTY z książką miesiąca

Kompleksowe cykle zajęciowe 

 

Sposoby na nudę. Zima

Zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Propozycje te są owocem długoletniego doświadczenia Doroty Kluski w pracy nauczyciela, dzięki czemu skupiają się na potrzebach i zainteresowaniach samych dzieci. Każda z załączonych aktywności nawiązuje tematycznie do okresu zimowego i czynności związanych z tą porą roku, zatem propozycje tu zawarte na pewno sprawdzą się podczas długich zimowych dni w przedszkolu – zarówno tych mroźnych i szaroburych, jak i tych cieplejszych, np. wypełnionych świątecznym oczekiwaniem. W skład publikacji wchodzą książka, w której znajduje się 100 propozycji zabaw, m.in. ruchowych (w tym zabaw do piosenek), paluszkowych, w kole, masażyków, słuchowych, wierszyków do rysowania, oraz płyta CD z 12 piosenkami i podkładami do nich.

CHCĘ KUPIĆ Z 20% RABATEM

 

 

 

 

 

Inscenizacje nie tylko dla dzieci – nietypowe święta

W publikacji znajdują się scenariusze przedstawień przedszkolnych przygotowane z okazji różnych nietypowych świąt. Obok Dnia Kredki, Dnia Czekolady czy Dnia Pluszowego Misia nauczyciele znajdą tu teksty związane z ważnymi w życiu dziecka uczuciami, relacjami z innymi ludźmi i otaczającym światem, jak również scenariusze przedstawień związanych z ekologią i patriotyzmem. W skład publikacji wchodzą: • książka (zawierająca 16 scenariuszy inscenizacji teatralnych, 4 scenariusze przedstawień, w których w role aktorów wcielają się osoby dorosłe, oraz 17 wierszy występujących w inscenizacjach); • płyta Audio-CD, na której znajduje się 20 piosenek występujących w treści scenariuszy oraz podkłady muzyczne typu karaoke do tych piosenek; • płyta Data-PC, na której nagrano m.in. pliki PDF ze scenariuszami inscenizacji podzielonymi na role.

CHCĘ KUPIĆ Z 40% RABATEM

 

 

 

 

 

 

365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku

To zbiór zagadek zarówno na całkiem zwyczajne dni, jak i te świąteczne: w tym święta typowe (jak Dzień Mamy, Dzień Taty, Boże Narodzenie, mikołajki) i te zupełnie nietypowe (np. Dzień Ślimaka, Dzień Leniwych Spacerów, Dzień bez Zakupów). Zagadki te wzbogacają wiedzę o świecie, zjawiskach, zawodach i wielu innych zagadnieniach. Ich rozwiązywanie uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i zwiększa zasób słów. Zagadki zostały uporządkowane według miesięcy: w każdym miesiącu nauczyciel znajdzie zagadki na temat poszczególnych świąt, a także rymowanki „codzienne”, adekwatne do danej pory roku. W książce są dwa spisy treści – według nazw świąt i dni nietypowych oraz uszeregowany w kolejności alfabetycznej według słów będących rozwiązaniem każdej zagadki.

CHCĘ KUPIĆ Z 25% RABATEM

 

 

 

 

 

 

 

Disco-przedszkolaczki

Urszula Kozłowska, Agnieszka Frączek i Agata Widzowska zapraszają do zabawy dzieci w wieku przedszkolnym! Disco-przedszkolaczki to piosenki, które sprawdzą się w każdym przedszkolu, a także w domu! To zbiór 16 piosenek napisanych specjalnie na płytę, która przeznaczona jest do tańca i zabawy. Niech nie zmyli Was tytuł – w naszym zamyśle słowo „disco” ma niewiele wspólnego z rodzajem muzyki dość popularnym w ostatnich latach w Polsce. Na tej płycie „disco” oznacza wspaniałą zabawę przy piosenkach z tekstami na najwyższym poziomie i przy muzyce skomponowanej z myślą o dzieciach. Bogate aranżacje instrumentalne oraz różne style muzyczne zachęcają dzieci do tańczenia i śpiewania. Przy tych nagraniach dzieci będą doskonale się bawić na karnawałowych balach czy przedszkolnych festynach.

CHCĘ KUPIĆ Z 20% RABATEM

 

 

 

 

 

 

Zanim wkroczy specjalista…

To przewodnik dla nauczycieli i rodziców, którego tematyka odnosi się do trudnych sytuacji – do kłopotów dzieci, które manifestują się określonymi zachowaniami. Książka ta podpowiada, jak rozumieć te zachowania; w jaki sposób na nie reagować; jak wspierać dziecko; jak, będąc nauczycielem, rozmawiać z opiekunami dziecka i nawiązywać z nimi współpracę; w jakich sytuacjach interwencja na poziomie przedszkola i środowiska domowego będzie wystarczająca, a kiedy konieczne może się okazać wsparcie specjalisty. Problemy z niejedzeniem, uzależnienie od telewizji i urządzeń multimedialnych, onanizm wczesnodziecięcy, izolowanie się dziecka, zachowania agresywne, problemy z dyscypliną, reagowanie na niepowodzenia, rozwód, śmierć w rodzinie, euroemigracja – to tylko niektóre zagadnienia omówione w tej publikacji.

CHCĘ KUPIĆ Z 30% RABATEM

 

 

 

 

 

 

 

Zanim wkroczy specjalista… – część 2

Autorka zaprasza do rozmowy specjalistów z różnych dziedzin. Są wśród nich terapeuta integracji sensorycznej, neurologopeda, psycholog psychoterapeuta, dietetyk, pedagog i nauczyciel akademicki, dyrektor przedszkola, terapeuta ośrodka interwencji kryzysowej, a także doświadczeni rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Tematami rozmów są zaburzenia integracji sensorycznej, opóźnienia w rozwoju mowy, labilność emocjonalna, problemy z nadwagą oraz praca z dziećmi szczególnie zdolnymi. Książka porusza zagadnienia związane z integracją społeczną i edukacją przedszkolną dzieci z doświadczeniem migracyjnym oraz dzieci z niepełnosprawnością, a także zawiera refleksje na temat dziecięcych postaw „konsumpcjonistycznych”, pojawienia się rodzeństwa w rodzinie czy współpracy nauczycieli z rodzicami.

CHCĘ KUPIĆ Z 30% RABATEM

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ NA LUTY Z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA!

ZOBACZ PUBLIKACJE

 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!