Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Przygotuj się na... LISTOPAD

Piękna nasza Polska cała

zbiór scenariuszy zajęć i uroczystości o charakterze patriotycznym dla dzieci w wieku przedszkolnym

Poszukujesz inspiracji do zorganizowania uroczystości o charakterze patriotycznym w Twoim przedszkolu? Chcesz pokazać, że patriotyzm jest nie tylko wartościową ideą, lecz także realnym doświadczeniem możliwym do przeżycia już nawet przez najmłodszych? Sięgnij po Piękną naszą Polskę Całą!

Znajdziesz tam m.in.:

 • scenariusze potrzebne do zorganizowania występu z okazji Narodowego Święta Niepodległości;
 • scenariusze zajęć o szeroko rozumianej tematyce patriotycznej (traktujące o domu rodzinnym czy małych ojczyznach).

Jest to więc publikacja idealna na listopad! Wspólnie z dziećmi i ich rodzinami świętujcie niepodległość Polski! 

CHCĘ KUPIĆ

 

 

Inscenizacje najpiękniejszych polskich legend

Ta publikacja przyda się w listopadzie!

Może zamiast „klasycznego” przedstawienia z okazji Święta Niepodległości przygotujecie inscenizację jednej z polskich legend...? Dzieci uwielbiają poznawać opowieści związane z miejscem, w którym żyją – to także element edukacji patriotycznej! Bo czy Kraków byłby sobą bez smoka wawelskiego, Warszawa bez syrenki, a Wrocław bez krasnali?

Dzięki realizacji tych przedstawień dzieci dowiedzą się m.in.

 • skąd wzięły się koziołki na poznańskiej wieży ratuszowej; 
 • jak powstała Wisła;
 • dlaczego św. Jakub został patronem Olsztyna;
 • skąd wzięła się sól w naszych kopalniach;
 • dlaczego toruńskie pierniki są takie słynne;
 • kto pokonał Bazyliszka i smoka wawelskiego;
 • skąd pochodzą górale. 

CHCĘ KUPIĆ 

 

Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym

Wskazówki dla nauczycieli dotyczące organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Jesienią należy zorganizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci, które jej potrzebują. Podstawą do tych działań jest rozpoznanie możliwości psychofizycznych i potrzeb rozwojowych oraz sytuacji społecznej każdego dziecka. Książka Diagnoza i wspomaganie... powstała, by być dla Ciebie wsparciem w realizacji tych zadań. Zawiera niezbędne wytyczne związane z przepisami oświatowymi, usystematyzowaną wiedzę merytoryczną oraz praktyczne wskazówki i gotowe projekty.

W aneksie oraz na płycie CD dołączonej do książki zamieściliśmy gotowe arkusze diagnostyczne z podziałem na sfery dla poszczególnych etapów wiekowych. 

CHCĘ KUPIĆ

 

 

 

Nauczycielska diagnoza gotowości do podjęcia nauki szkolnej

Jak prowadzić obserwację dzieci, interpretować wyniki i formułować wnioski

Pomyśl o terminie zebrania z rodzicami, na którym przedstawisz wstępne obserwacje i wyniki diagnozy – może odbyć się jeszcze w październiku, a najpóźniej do połowy listopada!

Z chwilą przeniesienia diagnozy gotowości dzieci do nauki szkolnej z poradni do placówek wychowania przedszkolnego, obserwacja i interpretacja dziecięcych aktywności nabrała znaczenia. Pierwszy etap tej diagnozy polega bowiem na obserwowaniu dzieci, analizowaniu oraz interpretowaniu ich zachowań w trakcie zabaw i zajęć przedszkolnych. Dlaczego w ramach diagnozy gotowości dzieci do nauki szkolnej trzeba fachowo prowadzić obserwację i analizować dziecięce kompetencje? A przede wszystkim, jak to robić? Dowiesz się tego z książki napisanej przez dwa autorytety: prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską i Ewę Zielińską. Książka wraz z płytą CD udostępnia Ci profesjonalne, GOTOWE narzędzia diagnostyczne

CHCĘ KUPIĆ 

 

Baśnie dla przedszkolaków 

scenariusze inscenizacji kukiełkowych do przedstawienia dzieciom z konspektami zajęć, szablonami postaci i audiobookiem

Nie zapomnij, że 5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek! Możecie uczcić to święto, przygotowując teatrzyk kukiełkowy – bardzo łatwy do opracowania dzięki naszej publikacji!

Scenariusze przedstawień zostały oparte na klasycznych baśniach i opowiadaniach, w tym m.in.

 • o rybaku i złotej rybce;
 • o kalifie-bocianie;
 • o trzech braciach;
 • o zaczarowanym pędzelku. 

Opowieści te uczą dzieci szacunku do drugiego człowieka, rozwijają uniwersalne wartości moralne, pomagają odróżniać dobro od zła i poprawnie oceniać postawy bohaterów.  Zatem poznawanie tego typu baśniowych historii pozytywnie wpływa na społeczny i emocjonalny rozwój dzieci.

CHCĘ KUPIĆ 

 

Porusz język, porusz ciało

zabawy z piosenkami rozwijające artykulację i sprawność motoryczną

W drugą niedzielę listopada przypada Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych! To doskonały pretekst do tego, by… poćwiczyć język!

Pomoże Wam w tym publikacja Porusz język, porusz ciało, która zawiera propozycje zabaw opartych o piosenki, mające na celu rozwój sprawności motorycznej i aparatu artykulacyjnego u dziecka. Zachęcają one nie tylko do zabawy dźwiękami, lecz także do ćwiczeń motorycznych, które sprzyjają rozwojowi mowy i zwiększają atrakcyjność zajęć.

Piosenki dołączone do publikacji są proste i łatwo wpadają w ucho, a ich śpiewanie pozytywnie wpływa na:

 • wspomaganie rozwoju aparatu mowy; 
 • ćwiczenie głosu i słuchu fonematycznego; 
 • posługiwanie się melodią, akcentem i rytmem; 
 • lepszą artykulację.

CHCĘ KUPIĆ 
 

Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień

gotowe elementy do kreowania atrakcyjnych zajęć

Potrzebujesz pomysłu na zajęcia o tematyce jesiennej? Zbliża się listopad, a Tobie wyczerpał się już skarbiec jesiennych inspiracji? Z pomocą przyjdzie Ci Vademecum przedszkolnych zabaw. Jesień.

Jest to zbiór ponad 350 krótkich form literackich oraz propozycji zabaw wszelkiego rodzaju – w tym opowieści słowno-ruchowych, masażyków, zabaw logopedycznych, paluszkowych, poznawczych, muzyczno-ruchowych, zabaw w języku angielskim, zagadek, a ponadto 20 piosenek.

Na podstawie tak bogatego zbioru propozycji każdy nauczyciel wychowania przedszkolnego jest w stanie przeprowadzić zajęcia o ciekawej i niepowtarzalnej treści. Sprawdź sam/sama! 

CHCĘ KUPIĆ 

 

 

 

 

Sposoby na nudę. Jesień 

przedszkolne zabawy i piosenki, które odmienią zwykły dzień

Z tą publikacją listopad nie będzie nudny! Oto zbiór zabaw i piosenek do wykorzystania w dowolnym momencie dnia w przedszkolu. Załączone tu aktywności nawiązują tematycznie do okresu jesiennego i czynności związanych z tą porą roku, zatem na pewno sprawdzą się podczas długich jesiennych dni w przedszkolu – zarówno tych pochmurnych, jak i tych mieniących się złotem.

W skład publikacji wchodzą: książka, w której znajduje się ponad 100 propozycji zabaw: ruchowych, paluszkowych, zabaw w kole, masażyków, ćwiczeń rytmicznych, wierszyków do rysowania i innych oraz płyta CD z 12 piosenkami o tematyce jesiennej (i podkładami do nich).

Proponowane tu zabawy i piosenki odmienią zwykły jesienny dzień oraz wprowadzą na przedszkolny dywan dużo pozytywnej, słonecznej energii!

CHCĘ KUPIĆ

 

 

Koszałki-opałki Pana Miłosza. Jesień

utwory do gimnastyki, zabaw i wygłupów

Szelest liści, szum wiatru, odgłos padającego deszczu, stukot spadających kasztanów... Listopad pełen jest jesiennej muzyki! Warto wykorzystać ten czas, by kształtować u dzieci muzykalność. Stanie się to jeszcze łatwiejsze dzięki naszej propozycji!

Koszałki-opałki Pana Miłosza łączą zalety poprzednich publikacji Miłosza Konarskiego (mowa tu o serii Tuptaj... oraz Zabawach bez końca) – przede wszystkim nagrane przez autora polecenia – z rozbudowanymi propozycjami interpretacji utworów, co daje nauczycielowi możliwość swobodnego z nich korzystania. Składa się z: książeczki z 35 propozycjami zabaw oraz 2 płyt CD, które zawierają 10 utworów instrumentalnych (CD1 z poleceniami oraz CD2 z utworami bez nagranych poleceń).

Treści zawarte w publikacji inspirowane są jesienią i związanymi z nią zjawiskami.

CHCĘ KUPIĆ 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ NA LISTOPAD Z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA! 

ZOBACZ PUBLIKACJE

Komentarze