Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Przygotuj się na GRUDZIEŃ z książką miesiąca

Kompleksowe cykle zajęciowe 

 

W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje…

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres – pełen uśmiechów, ciepłych słów, wzruszeń i świątecznych zapachów. Uroczysty nastrój jest także odczuwalny w przedszkolu. Dzieci chętnie opowiadają o przygotowaniach, których są świadkami w domu. Warto wykorzystać ten czas na integrację – niemalże w każdym przedszkolu odbywają się wtedy spotkania z rodzicami, podczas których przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania tematycznego występu artystycznego. W publikacji znajdują się propozycje tradycyjnych przedstawień jasełkowych podzielone na grupy wiekowe (3-latki, 4-latki oraz 5-, 6-latki). Do książki dołączone są 2 płyty zawierające m.in. 16 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, 16 podkładów muzycznych typu karaoke, zestaw 30 dźwięków do wykorzystania jako tło akustyczne przedstawień.

CHCĘ KUPIĆ Z 30% RABATEM

 

 

 

 

 

Idą, idą Święta..

Zbiór 16 scenariuszy świątecznych przygotowanych dla wszystkich grup przedszkolnych. W publikacji znajdują się propozycje tradycyjnych przedstawień jasełkowych oraz teksty inscenizacji o tematyce zimowej – nieodwołujące się wprost do tradycji chrześcijańskiej. Są to przedstawienia o dwunastu miesiącach, o sylwestrze spędzanym u dziadków oraz o świerszczykowej muzyce. Inscenizacje przeznaczone są dla dzieci w wieku 4–6 lat. Do książki dołączone są 2 płyty zawierające nagrania pastorałek i piosenek w wersjach wokalnej i instrumentalnej, nagrania efektów dźwiękowych występujących w przedstawieniach, podkłady muzyczne do tradycyjnych kolęd pojawiających się w tekście inscenizacji oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role (do wydrukowania, rozcięcia i przekazania małym aktorom).

CHCĘ KUPIĆ Z 40% RABATEM

 

 

 

 

 

 

Mamo, tato, zaśpiewaj mi o...

Zajęcia otwarte dla rodziców... Dla części nauczycieli to określenie wiąże się z różnymi obawami i niepewnością. Co zaplanować? Jaki temat wybrać? W jaki sposób zaangażować rodziców do wspólnej zabawy i pracy? Co zrobić, aby także dorośli brali aktywny udział w zajęciach? Jak sprawić, aby wszyscy dobrze się bawili? Sięgnij po naszą pomoc: 16 piosenek i zbiór zabaw – ruchowych, plastycznych, masażyków oraz rytmizacji. A to wszystko z aktywnym udziałem rodziców! Na płycie znajdują się wyjątkowe piosenki: bo kto wie, co to będzie, gdy ślimak wyruszy na podbój świata lub co się stanie, gdy zemdleje nietoperz? Płytę z powodzeniem mogą wykorzystywać także rodzice w domu czy w samochodzie, gdyż ma ona formę słuchowiska muzycznego, w którym rodzinne dialogi przeplatają się z piosenkami.

CHCĘ KUPIĆ Z 45% RABATEM

 

 

 

 

 

 

 

Szkatułka pełna rozmaitości

Poznaj publikację, która – zgodnie z tytułową szkatułką – pełna jest rozmaitości! Znajdziesz w niej 12 scenariuszy inscenizacji teatralnych o tematyce
różnorodnej
, jednak mieszczącej się w obszarze wspierania rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci. Znalazł się tu m.in. tekst o akceptacji odmienności i o wartości przyjaźni, a także o tym, dlaczego warto docenić to, czego inni nie doceniają. Głównym celem publikacji było stworzenie tekstów niezbyt rozbudowanych przedstawień, do których przygotowanie się nie będzie procesem czasochłonnym. Stąd każde dziecko – to, które uwielbia recytować, jak i to, które mniej chętnie wychodzi na scenę – znajdzie w każdej z tych inscenizacji miejsce dla siebie. Książce towarzyszą dwie płyty z piosenkami, efektami dźwiękowymi oraz plikami PDF.

CHCĘ KUPIĆ Z 45% RABATEM

 

 

 

 

 

 

Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty

Audiobook wraz z konspektami zajęć zawierający 10 bajek objaśniających znaczenie popularnych przysłów. Podczas słuchania albumu dzieci przekonają się, że determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu przynoszą owoce; należy dbać o swój wizerunek i kulturalne zachowanie; już w dzieciństwie warto nabywać potrzebne umiejętności, które mogą się przydać w dorosłym życiu; warto prosić o pomoc, wspólnie rozwiązywać problemy i działać w zgodzie. Bajki zachęcają również do rozwijania postawy wdzięczności oraz wspomagają w procesie kształtowania postawy uczciwości. W skład publikacji wchodzą płyta CD z audiobookami, książka z tekstami bajek i konspektami zajęć, dostęp do wersji streamingowej audiobooka. Utwory przeznaczone są zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów młodszych klas.

CHCĘ KUPIĆ Z 35% RABATEM

 

 

 

 

 

 

 

Baśnie dla przedszkolaków

Oto nowatorska publikacja, w której skład wchodzą: książka z tekstami sześciu inscenizacji i konspektami zajęć, kukiełki i rekwizyty do samodzielnego wydrukowania i ozdobienia, a także płyta z udźwiękowionymi inscenizacjami w formie słuchowisk. Z takim zestawem zaproponowane teatrzyki możecie przedstawiać zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Dzięki dołączonej płycie wystarczy, że odtworzysz nagranie i będziesz poruszać kukiełkami zgodnie z didaskaliami. Możesz również zaangażować do inscenizacji aktorów (przedszkolaków bądź ich rodziców) i zaproponować teatr-pantomimę – aktorzy odegrają przedstawienie bez konieczności uczenia się na pamięć rozbudowanych ról, a dzieci poćwiczą przy tym umiejętności naśladowania, wyrażania emocji oraz empatycznego wczuwania się w sytuacje innych osób.

CHCĘ KUPIĆ Z 45% RABATEM

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ NA GRUDZIEŃ Z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA!

ZOBACZ PUBLIKACJE

 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!