Przedszkolaki z całej Polski dbają o ząbki!


Od września 2015 r. trwa już V edycja programu „Akademia Aquafresh”,
w ramach którego w tym roku w 5000 przedszkoli w całej Polsce realizowane są zajęcia poświęcone edukacji dzieci z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.


Placówki, które zgłosiły chęć udziału w programie, otrzymały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, w których bohaterowie programu – wesołe Pastusie – zachęcają maluchy do mycia ząbków. W trakcie zajęć dzieci dowiadują się, dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Poruszane są również tematy związane ze zdrowym odżywianiem oraz aktywnością fizyczną.

W ramach programu organizowany jest również konkurs. Każde przedszkole, które do 6 listopada 2015 r. przygotuje pracę plastyczną nt. „Pastusiowa Olimpiada
w naszym przedszkolu”, a następnie zgłosi ją do konkursu za pośrednictwem strony www.akademia-aquafresh.pl, będzie mogło wziąć udział w grze o wspaniałe nagrody, m.in. wyposażenie przedszkola firmy HappyHop, gry planszowe, zabawki oraz zestawy do mycia ząbków.

Więcej informacji o programie znajduje się na www.akademia-aquafresh.pl oraz na profilu Akademii Aquafresh na Facebooku.Pod patronatem


Komentarze

Zobacz również


Łazienkowe pytania

Łazienkowe pytania

Ta encyklopedia higieny zawiera wiele przydatnych informacji i zaskakujących ciekawostek podanych w atrakcyjnej formie.

Nauka dla zucha

Nauka dla zucha

"Znam alfabet" i "Liczby w akcji"

Akademia Wyobraźni Play-Doh 

Akademia Wyobraźni Play-Doh 

Ogólnopolski program edukacyjny