Przedszkolaki z całej Polski dbają o ząbki!


Od września 2015 r. trwa już V edycja programu „Akademia Aquafresh”,
w ramach którego w tym roku w 5000 przedszkoli w całej Polsce realizowane są zajęcia poświęcone edukacji dzieci z zakresu dbania o higienę jamy ustnej.


Placówki, które zgłosiły chęć udziału w programie, otrzymały bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, w których bohaterowie programu – wesołe Pastusie – zachęcają maluchy do mycia ząbków. W trakcie zajęć dzieci dowiadują się, dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Poruszane są również tematy związane ze zdrowym odżywianiem oraz aktywnością fizyczną.

W ramach programu organizowany jest również konkurs. Każde przedszkole, które do 6 listopada 2015 r. przygotuje pracę plastyczną nt. „Pastusiowa Olimpiada
w naszym przedszkolu”, a następnie zgłosi ją do konkursu za pośrednictwem strony www.akademia-aquafresh.pl, będzie mogło wziąć udział w grze o wspaniałe nagrody, m.in. wyposażenie przedszkola firmy HappyHop, gry planszowe, zabawki oraz zestawy do mycia ząbków.

Więcej informacji o programie znajduje się na www.akademia-aquafresh.pl oraz na profilu Akademii Aquafresh na Facebooku.Pod patronatem


Komentarze

Zobacz również


Nowy

Nowy

Pierwszy tom nowej serii
o codziennych perypetiach przedszkolnej grupy maluchów.

Krasnoludek Maczek

Krasnoludek Maczek

To ciepła i miła historia o malutkim krasnoludku, który odnalazł niezmierzone pokłady siły
w niesieniu szczęścia innym.

Maks rozwiązuje zagadki

Maks rozwiązuje zagadki

Kolejne przygody ciekawskiego hipopotama

Nowo utworzony kierunek studiów podyplomowych

Nowo utworzony kierunek studiów podyplomowych

Nauczanie matematyki w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.