więcej informacji: Katarzyna Halik, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)

Akcja Książka (dla) Przedszkolaka

Jeśli chcesz, by Twoje przedszkole było miejscem: ...pełnym interesujących książek, ...gdzie najmłodsi wymieniają się ciekawymi publikacjami i aby książka stała się przyjacielem dziecka... przyłącz się do projektu Książka (dla) Przedszkolaka

Zachęcamy nauczycieli do podejmowania działań promujących czytelnictwo wśród przedszkolaków, np. wyjścia do bibliotek, księgarń; głośne czytanie bajek przez rodziców dzieciom w przedszkolu i w domu; organizowanie spotkań z pisarzami; zapoznanie dzieci podczas zajęć z kanonem literatury dziecięcej; aranżowanie zajęć mających na celu przybliżenie wartości książki i uczenie szacunku do niej.

Książka (dla) Przedszkolaka to projekt również dla tych, którzy chcą wspierać małych pacjentów szpitali poprzez organizację zbiórek książek, gier, maskotek, materiałów plastycznych, przekazywanych oddziałom dziecięcym.

Książka (dla) Przedszkolaka to propozycja tworzenia przedszkolnych punktów wymiany książek, dzięki którym dzieci będą mogły dzielić się książkami z domowej biblioteczki z innymi przedszkolakami.

Nie ograniczamy w żaden sposób inwencji twórczej nauczycieli! Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy przeprowadzić dowolne działania/zajęcia/zabawy/inicjatywy promujące czytelnictwo i podzielić się inspiracjami z innymi. Mamy nadzieję, że propozycje projektów przyczynią się do promowania czytelnictwa i rozbudzania miłości do literatury już od najmłodszych lat.

Jak wziąć udział w akcji?

Zrealizuj zajęcia

Zrealizuj dowolne zajęcia wpisujące się w tematykę naszego projektu (możesz skorzystać z naszych materiałów pomocniczych);

Podziel się relacją

Podziel się relacją z przeprowadzonych działań na naszej stronie w zakładce Galerie i relacje

Pobierz certyfikat

Uzupełnij licznik na stronie akcji, by pobrać certyfikat potwierdzający udział w akcji!
Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba wypełniać zgłoszenia udziału.
Licznik należy uzupełnić po przeprowadzeniu akcji.