Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.
Polecamy Kartka z kalendarza – LIPIEC

Kartka z kalendarza – LIPIEC

rok temu Kartka z kalendarza

Kartka z kalendarza – LIPIEC 
Inspirowanki – zestaw gotowych pomysłów i inspiracji na zajęcia z przedszkolakami w lipcu

 

 

Wakacje w przedszkolu mogą być równie emocjonujące i edukacyjne jak te spędzane poza nim.

Na naszej stronie Kartka z kalendarza na lipiec – Wakacje w przedszkolu, znajdziecie inspiracje i gotowe do wykorzystania materiały, które umilą ten wyjątkowy czas zarówno Wam, jak i Waszym przedszkolakom.

Nauczanie poprzez zabawę na świeżym powietrzu

Korzystając z pięknej pogody, proponujemy szereg aktywności na zewnątrz. Rozłóżcie koce, ustawcie trampoliny, przygotujcie zabawki do piasku i cieszcie się kreatywnością dzieci, które najlepiej uczą się przez zabawę. Nie zapomnijcie o naszych scenariuszach aktywności, które sprzyjają rozwijaniu motoryki i zdolności społecznych.

Zajęcia na deszczowe dni

Pogoda nie zawsze jest sprzyjająca, ale i na to mamy odpowiednie rozwiązania! W naszej ofercie znajdziecie propozycje zajęć i zabaw na deszczowe dni, które zainspirują dzieci do odkrywania różnorodnych tematycznych światów, w tym wprowadzenia do tematu lata i podróży.

 

Niezapominajki i inspirowanki na lipiec: 
 

1 lipca – DZIEŃ OWOCÓW

7 lipca – DZIEŃ CZEKOLADY

16 lipca – DZIEŃ LODÓW

24 lipca – DZIEŃ POLICJANTA

 

Pomysły i inspiracje na wakacje

Przygotowaliśmy dla was 27 różnych scenariuszy zajęć i inspiracji na wakacje w przedszkolu. Materiały te ułatwią organizację ciekawych zajęć, oszczędzając czas na poszukiwania w internecie. Co więcej, część z naszych zasobów jest dostępna bezpłatnie – wystarczy zalogować się na stronie blizejprzedszkola.pl.

 

 SCENARIUSZE 

SCENARIUSZE NA WAKACJE: POMYSŁY NA LATO I PODRÓŻE 

 

Chcesz mieć nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów?

Z pakietem bliżej MAX otrzymasz nieograniczony dostęp do scenariuszy, pomocy, filmów oraz piosenek (całej zawartości naszego archiwum jak i NOWYCH treści).

 

Subskrybując Bliżej MAX otrzymujesz także 10 pobrań do pobierania dowolnych pomocy ze strony www.blizejprzedszkola.pl. Za pomocą pobrań możesz ściągnąć dowolne pomoce dydaktyczne, które wykorzystasz na zajęciach z dziećmi.

 


 PLATFORMA EDUKACYJNA

Uzupełnij swoje zajęcia o materiały filmowe, edukacyjne, które pomogą przedszkolakom zrozumieć trudniejsze zagadnienia i treści. Na platformie znajdziesz też szereg inspiracji na świetne zabawy przy muzyce. 


 MOJA PŁYTOTEKA

To serwis streamingowy, w którym znajdziesz ponad 6000 utworów muzycznych (piosenek, podkładów, audiobooków). Korzystaj z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, bez konieczności posiadania sprzętu z napędem CD. Sprawdź, o ile wygodniejsza będzie Twoja praca!

Piosenki i audiobooki na wakacyjne dni w przedszkolu 
Naszych stałych Abonentów zapraszamy do skorzystania z albumu okolicznościowego z ponad 40 piosenkami o tematyce wakacyjnej – „Wakacje w przedszkolu”.

Nie masz opłaconego abonamentu? Nie szkodzi – nasze albumy z audiobookami: „Letnie opowieści” oraz „Wakacyjna przygoda Martynki i Ripsi” w czasie wakacji dostępne są za darmo dla każdego! Skorzystaj i wypróbuj!

 

Wypróbuj bliżej MAX za darmo przez 14 dni

W ramach testów skorzystasz z pełnego dostępu do wszystkich trzech usług: Platformy edukacyjnej, Mojej płytoteki, Kiosku.SKLEP

Co w tym miesiącu polecamy z naszego sklepu?

•    W naszym sklepie wystartowała wakacyjna wyprzedaż!

To doskonały moment, aby w niezwykle atrakcyjnych cenach nabyć publikacje, które będą służyć w kolejnym roku (przedszkolnym). Jedną z nich może być nasz hit sprzedażowy, a mianowicie Zestaw Vademecum przedszkolnych zabaw na cztery pory roku. 

Vademecum to wyjątkowy zestaw edukacyjny, który oferuje setki propozycji, dzięki którym można zaplanować angażujące i niepowtarzalne zajęcia dla dzieci. Każda z części zestawu zawiera 2 płyty CD, na których znajduje się 20 piosenek wraz z podkładami muzycznymi.
Kupując cały zestaw Vademecum otrzymasz ponad 1550 krótkich form literackich oraz różnorodne propozycje zabaw, takie jak opowieści słowno-ruchowe, masażyki, zabawy logopedyczne, paluszkowe, poznawcze, muzyczno-ruchowe, zabawy w języku angielskim oraz zagadki. Dodatkowo, w zestawie znajduje się 80 piosenek i 80 podkładów muzycznych, co czyni go kompletnym narzędziem do planowania zajęć na cały rok przedszkolny.

Dzięki Vademecum z łatwością zorganizujesz ciekawe i edukacyjne zajęcia na każdy tydzień roku przedszkolnego! A już teraz skorzystaj z wakacyjnej propozycji z części Vademecum przedszkolnych zabaw. Lato. Jest nią wiersz o wakacyjnych przygodach, które dzieci mogą przeżyć w lecie, pod warunkiem, że przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Utwór zachęca do aktywnego spędzania czasu czy to nad wodą, w górach, czy w lesie, podkreślając jednocześnie znaczenie dbania o bezpieczeństwo. Przypomina o konieczności zapinania pasów w samochodzie, używania kremu przeciwsłonecznego, noszenia kapelusza oraz unikania niebezpieczeństw.

Bezpieczne wakacje
(Teresa Błaszczyk)

Lato, słońce, wiatr i woda 
– wakacyjny czas! 
Morze, góry i przygoda 
– nic nie zatrzyma nas! 
Na wycieczkę wyruszamy. 
Łatwo zgubić się w tym tłumie. 
„Od grupy się nie odłączamy!”. 
To przedszkolak już rozumie. 
Podróż autem planowana? 
Więc dokładnie zapnij pasy, 
byś bezpiecznie mógł pokonać 
kilometry długiej trasy. 
Latem w słońcu ziemia cała, 
czasem niebo zsyła żar. 
Ty weź czapkę, krem do ciała 
– poznaj plażowania czar! 
Gdy nad wodą wczasujemy, 
co dzień czeka kąpiel, plaża. 
Nie wchodź jednak sam do wody, 
bo nieszczęście też się zdarza. 
Z mamą, z tatą pływaj śmiało, 
ciesz się słońcem i przygodą, 
lecz powtarzam z mocą całą: 
– Nie ma żartów z wielką wodą!
Szumu drzew chciałbyś posłuchać? 
Na wędrówkę idź w głąb lasu, 
lecz dokładnie okryj kostki, 
by nie było ambarasu. 
Na komary, osy, kleszcze 
miej baczenie! Uwierz mi!
Więc olejkiem się zabezpiecz, 
by spokojnie dalej iść. 
Kiedy w górach będziesz wreszcie, 
patrz na skały, zieloności 
i pamiętaj, że tu jesteś 
tylko chwilę gór tych gościem. 
Wędruj nad potokiem cicho, 
wsłuchuj się w melodię gór. 
Nie krzycz – bo obudzisz licho. 
Nie śmieć – bo rozgniewasz bór. 
Chcesz pojeździć na rowerze? 
Może włożyć rolki, wrotki? 
Nie zapomnij o swym kasku. 
Wkładaj szybko, ten nowiutki! 
Tam, na ścieżce rowerowej,
z tobą wiatr i słońca blask… 
W ochraniaczach jest bezpieczniej 
– jedziesz śmiało, błyszczy kask! 
Lato jednak nie trwa wiecznie, 
choć byś chciał zatrzymać czas. 
Baw się dobrze, lecz bezpiecznie,
czy to morze, góry, las.

•    Lipiec to dobry moment na to, aby zaopatrzyć się w nasz Kalendarz na dobry rok. W tym roku postawiliśmy na jedną jego wersję (cieńszą, poręczniejszą, z układem tygodniowym na rozkładówce) oraz dwa piękne warianty okładek. Odświeżony został także design środka względem Kalendarza na dobry rok znanego naszym Klientom z lat poprzednich. 
Ten wyjątkowy organizer oferuje przestrzeń na zapiski, planowanie wydarzeń i spotkań, miejsce na sprawy służbowe i pozaprzedszkolne. Jest narzędziem do przechowywania wszystkich potrzebnych informacji pod ręką.


Dodatkowo nasz kalendarz zawiera:
- Inspiracje do zajęć oparte na świętach i dniach nietypowych, w tym zabawy paluszkowe, logopedyczne, masażyki, wiersze i wiele innych aktywności.
- 12 piosenek z podkładami muzycznymi dostępnych na płycie CD oraz w serwisie Moja płytoteka.
- 12 konspektów zajęć inspirowanych piosenkami.
- 12 kreatywnych kolorowanek na początku każdego miesiąca.


Treści stworzone specjalnie na potrzeby tej edycji, wraz z materiałami z miesięcznika BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, oferują aż 105 zabaw z dodatkowym rozszerzeniem o konspekty zajęć. Kup już dziś i ciesz się zorganizowanym, kreatywnym rokiem przedszkolnym!

A na zachętę i do wykorzystania z dziećmi podczas dyżuru wakacyjnego – jedna z aktywności z jego wnętrza (w sam raz na Dzień Tygrysa obchodzony 29 lipca): 

Tygrys – zabawa paluszkowa 
(Magdalena Nowak)


Skrada się przez dżunglę…, straszy pazurami…
dzieci poruszają naprzemiennie dłońmi przed sobą, naśladując skradanie się, po czym „prezentują pazury”
Dostojny i piękny…, z ostrymi zębami…
przykładają złączone dłonie do policzka, przechylają głowę i otwierają usta (wyraz zachwytu), a następnie rozsuwają szeroko palce, ustawiając je na wysokości ust i prezentują swoje zęby
To tygrys ogromny…, a nie kotek mały!
kreślą przed sobą rękami wielkie koło, a następnie łączą ze sobą palce wskazujące i kciuki obu dłoni w kształt kółeczka
Jest z niego naprawdę łowca doskonały.
łączą szybko dwie dłonie
Gdy więc w zoo tygrysa ujrzysz dnia pewnego –
przykładają dłonie do oczu na kształt lornetki
nigdy za barierkę nie przechodź, kolego!
kiwają palcem wskazującym w geście zakazu

•    Czy masz już swojego Mystery Box’a? Nie? To nie czekaj dłużej, tylko szybko włóż go do wirtualnego koszyka (uwaga, dostępny będzie jedynie w dniach od 1 do 30 lipca 2024 r.), aby w ciągu kilku dni cieszyć się przesyłką z wyjątkowym produktem, jakim jest to „pudełko pełne niespodzianek”! 


W każdym Mystery Box od BLIŻEJ PRZEDSZKOLA znajdziesz nasze produkty o wartości dwukrotnie przewyższającej wartość zakupu! Ponadto otrzymasz dwa bony – jeden na kolejne zakupy w naszym sklepie i jeden na zakup dowolnego szkolenia w naszej Akademii Edukacji. A bonusowo – na Twoim koncie zapiszą się punkty programu Skarbonka!

Spraw sobie niespodziankę tajemniczymi produktami, które znajdą się w jego wnętrzu, a jednocześnie miej pewność, że otrzymasz w nim także gwarantowane produkty. Jesteś ciekawa/ciekawy, jakie?

1 lipca zajrzyj na stronę naszego sklepu i przekonaj się sama/sam!

 

 

 


SZKOLENIA

Akademia Edukacji specjalizuje się w szeroko pojętej edukacji małego dziecka, oferując najwyższej jakości szkolenia i wsparcie dla nauczycieli.
W Akademii Edukacji kładziemy duży nacisk na rozwój kompetencji nauczycieli, oferując bogaty program szkoleń, warsztatów i kursów dostosowanych do aktualnych potrzeb edukacyjnych. Dzięki współpracy z doświadczonymi ekspertami i praktykami z branży, gwarantujemy dostęp do najnowszych metod i narzędzi dydaktycznych.

W lipcu polecamy: 

 

 

Skorzystaj z promocji:

Letnia Akademia

Kup jedno szkolenie online, a drugie (w tej samej cenie lub tańsze) otrzymaj 50% taniej! Akcja dotyczy tylko szkoleń online. Promocja trwa do 31 sierpnia 2024 r.

 

 

Nowość - zapisy trwają! 

KONFERENCJA: Każdy dzień z pomysłem – kreatywne zajęcia dla Przedszkolaków, Kraków, 23 listopada 2024

 

 

Zobacz szkolenia otwarte: 

 

Komentarze

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka