Zobacz zawartość numeru 7-8/2019 z materiałami na różne okazje… zobacz
Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Festiwal Filmów Młodego Widza


W ciągu 9-ciu edycji Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! odwiedził 22 miejscowości. Każdy z przystanków oznaczał setki zadowolonych widzów oraz wielu młodych filmowców z nowymi umiejętnościami. Objazdowa wersja słynnego poznańskiego Festiwalu obchodzi w tym roku okrągły jubileusz.

Czarnków, Gębice, Trzcianka, Karlino, Białogard, Gołdap, Teremiski, Białowieża, Hajnówka, Gołdap, Krasnystaw, Pacanów, Cisna, Rydułtowy, Cieplewo, Krośnice, Szczaniec, Lipno, Chełmek, Rytel, Grodzisko Dolne, Zbąszyń – Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! odwiedził każdą z tych miejscowości. Przywiózł tam ambitny repertuar filmowych perełek z całego świata – produkcje nagradzane i doceniane, wyselekcjonowane z programu prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego co roku w Poznaniu.

Słynny poznański Festiwal szczyci się ponad 50-letnią tradycją i niejednym międzynarodowym wyróżnieniem. Co roku w grudniu zamienia Poznań w stolicę dziecięcego i młodzieżowego kina, przyciągając przed ekrany dziesiątki tysięcy poszukiwaczy niezapomnianych filmowych wrażeń. Bawi, wzrusza, zachęca do dyskusji i edukuje.

Choć uczestników Ale Kino! czeka naprawdę wiele atrakcji, przybycie do Poznania stanowić może wymagający warunek. W 2010 roku Centrum Sztuki Dziecka po raz pierwszy wyszło naprzeciw młodym mieszkańcom dalszych miejscowości i postanowiło podzielić się najlepszymi, najgoręcej przyjętymi, filmami minionej edycji Ale Kino!.

Od tego czasu Wędrujące Ale Kino! co roku przemierza setki kilometrów, by wywołać uśmiech na twarzach tysięcy młodych widzów. Sprzyja też odkryciom talentów i rozwoju nowych umiejętności. Uczestnicy Festiwalu sprawdzić się mogą jako jurorzy (filmy walczą o Wędrujące Koziołeczki – Nagrodę Publiczności oraz wybierane przez dziecięce jury w każdej z miejscowości Grand Prix), ale także jako twórcy – podczas warsztatów filmowych, reporterskich albo animacji.

Nie inaczej będzie w tegorocznej – jubileuszowej – edycji. Na trasie Wędrującego Ale Kino! jest już 7 miejscowości: Szczaniec (30 września-1 października), Zbąszyń (3-4 października), Czarnków (7-9 października), Cieplewo (7-9 października), Gródek (21-22 października), Gołdap (23-25 października) i Pacanów (28-30 października). W programie – pięć świetnych filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku szkolnym (Gordon i Paddy, Moja żyrafa, Jestem William, Łowcy czarownic, Mam talent!), zestaw porywających krótkich animacji dla najmłodszej – przedszkolnej, publiczności, a także inspirujące warsztaty.

Dowiedz się więcej

Komentarze

Zobacz również


Dzieci poznały świat dzięki Misiowi Haribo

Dzieci poznały świat dzięki Misiowi Haribo

W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział rekordowa liczba przedszkoli, bo aż 2400 placówek.

Laureaci konkursu „Mebel dziecięcych marzeń 2017”

Laureaci konkursu „Mebel dziecięcych marzeń 2017”

Czwarta edycja konkursu została rozstrzygnięta!

Zaginiona kotka

Zaginiona kotka

Kolejny tom bestsellerowej serii „Zaopiekuj się mną” Zielonej Sowy.

Najlepsza książka dziecięca 2015 – już wybrana

Najlepsza książka dziecięca 2015 – już wybrana

Znamy zwycięzcę konkursu „Przecinek i Kropka”

Seria książek z naklejkami

Seria książek z naklejkami

W publikacjach m.in. łamigłówki rozwijające dziecięcą kreatywność