wszystkie wpisy

Dzieci pobiegną z gwiazdami


Siódma edycja cyklu imprez biegowych Kubuś Waterrr Run zawita w czerwcu i we wrześniu do sześciu polskich miast. W aktywnej zabawie z uczniami szkół podstawowych wezmą udział byli i obecni sportowcy, w tym m.in. Monika Pyrek-Rokita, Marek Kolbowicz czy Maciej Żurawski. Cel? Promocja ruchu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych.

Kubuś Waterrr Run to wyjątkowe wydarzenia sportowe, adresowane do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Pierwszym przystankiem na trasie tegorocznej edycji będzie – we wtorek 6 czerwca – Szczecin. Jeszcze przed wakacjami Waterrr Run odwiedzi Warszawę, Kraków i Bielsko-Białą. We wrześniu do aktywnej zabawy zostaną zaproszeni uczniowie z Łodzi i Bydgoszczy. W każdym z tych miast w sportowych zmaganiach uczestniczyć będzie nawet po blisko tysiąc dzieci.

Udział w imprezach jest bezpłatny, a zapisy odbywały się za pośrednictwem szkół. Każde wydarzenie rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy: uczniowie, nauczyciele i rodzice. To wyścig na dystansie około kilometra, w którym nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a tempo dyktują biegnące na czele stawki gwiazdy sportu. W tym roku razem z młodymi sportowcami w poszczególnych miastach pobiegną m.in.: Monika Pyrek-Rokita, Marek Kolbowicz, Krzysztof Kosedowski, Paweł Korzeniowski, Adrianna Pałka, Maciej Żurawski, Michał Kościuszko, Marcin Nowak, Paweł Wojciechowski, Paweł Czapiewski i Artur Partyka.

Na wszystkich eventach będą też obecni byli medaliści najważniejszych lekkoatletycznych imprez Sebastian Chmara (siedmiobój) i Paweł Januszewski (biegi na 400 metrów przez płotki), którzy są współorganizatorami cyklu.

Poza biegiem integracyjnym uczniowie i uczennice będą mieli też swoje konkurencje: sprint i bieg przez płotki na 33 m oraz biegi indywidualne i sztafetowe na 200 m. Przerwy w sportowych zmaganiach wypełnione będą pokazami artystycznymi. Młodzi sportowcy wrócą do domów nie tylko z masą pozytywnych wspomnień, ale też z nagrodami, m.in. pamiątkowym medalem i koszulką. Spragnieni biegacze będą mogli wypróbować nową, wzbogaconą witaminami wodę smakową Kubuś Waterrr Sport, która została przygotowana z myślą o potrzebach najmłodszych konsumentów i idealnie sprawdza się na treningu czy podczas aktywnej zabawy.

Organizatorem istniejącego od 2011 roku cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, a głównym sponsorem od 4 lat jest marka Kubuś. Do tej pory we wszystkich zorganizowanych biegach bawiło się już ponad 50 tysięcy dzieci. Cykl jest częścią kampanii „Rusz się z Kubusiem!”, w ramach której lider w kategorii soków i napojów dla dzieci oraz musów i wody smakowej wraz z ambasadorami Kamilem Grosickim, Michałem Pazdanem oraz Bartoszem Kapustką promuje aktywność fizyczną wśród dzieci. Kubuś jest też obecny na innych wydarzeniach sportowych kierowanych do najmłodszych, organizując strefy aktywności m.in. podczas masowych biegów ulicznych, turniejów piłki ręcznej i tenisa ziemnego, latem na nadmorskich plażach, a zimą na polskich stokach narciarskich.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach są dostępne na stronie internetowej sportgeneracja.pl.

Harmonogram biegów Waterrr Run 2017:

  • 6 czerwca – Szczecin, Miejski Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka, ul. Litewska 20.
  • 8 czerwca – Warszawa, stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34.
  • 20 czerwca – Kraków, stadion lekkoatletyczny MOS Wschód, os. Zgody 13a.
  • 22 czerwca – Bielsko-Biała, stadion lekkoatletyczny „Sprint” w Wapienicy, ul. Jaworzańska 120.
  • 12 września – Łódź, stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26.
  • 19 września – Bydgoszcz, stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163.


Informacja prasowa, „Rusz się z Kubusiem”

Zobacz również

Opowiastki praskie

Opowiastki praskie

To historyjki z nutą magii
i jednocześnie ze szczyptą historycznych dziejów Pragi w tle.

Eko spotkania dla nauczycieli – wstęp wolny!

Eko spotkania dla nauczycieli – wstęp wolny!

Dla nauczycieli zainteresowanych edukacją ekologiczną.

Dociekanki małej Janki

Dociekanki małej Janki

Zabawna – choć chwilami bardzo serio – opowieść o uczuciach, ludzkich postawach i rodzinie.

Listonosz Kot. Imieniny Kiki

Listonosz Kot. Imieniny Kiki

Jak pisać i adresować listy, jak wygląda praca na poczcie, kim jest filatelista?