więcej informacji: Anna Kołodziej, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)
Projekt zakończony. Poznaj projekty na rok 2023/2024 zobacz

Dookoła Polski

Z nami poznacie cały kraj i stworzycie niepowtarzalną mapę

ZAPRASZAMY w roku 2022/23 do udziału w projekcie Dookoła Polski. W ramach realizacji projektu podejmować będziemy różnorodne aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. Chcemy od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach ideę lokalnego patriotyzmu oraz miłość do ojczyzny.

W każdym miesiącu (od października do maja) wskażemy region (lub regiony) Polski oraz zaproponujemy aktywności z nim (nimi) związane do zrealizowania z grupą przedszkolaków. Zadania przypisane są do miesięcy, jednak to Ty decydujesz w którym dniu i w jakiej formie zostaną zrealizowane.

Cele projektu

• propagowanie idei lokalnego patriotyzmu;

• kształtowanie postaw patriotycznych;

• rozbudzanie miłości do ojczyzny;

• poszerzanie wiedzy o Polsce a także o jej poszczególnych regionach;

• nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym;

• aktywizowanie środowiska przedszkolnego

Dołącz do projektu - zasady są proste!

Realizuj działania

Podejmij działania, które pomogą Ci zrealizować zamierzone cele. Przeprowadź zabawy i aktywności związane z wybranym województwem (możesz inspirować się naszymi propozycjami), a następnie wspólnie z dziećmi umieść grafikę tego województwa w odpowiednim miejscu na mapie.

Podziel się relacją

Jeśli Twoje przedszkole znajduje się w województwie wskazanym przez nas w danym miesiącu, opublikuj relację z realizacji zadania projektowego na Facebooku w grupie Bliżej Nauczyciela Przedszkola – Przedszkolaka – Ciebie.

Pobierz certyfikat

Zamieść link do relacji na stronie projektu, aby otrzymać certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

Zdobądź SPECJALNY CERTYFIKAT

Po zakończeniu projektu (gdy wszystkie zadania zostaną zrealizowane) opublikuj zdjęcie ułożonej mapy i odbierz SPECJALNY CERTYFIKAT.
Aby wziąć udział w projekcie, nie trzeba wypełniać zgłoszenia udziału.

Projekt przeznaczony do realizacji w terminie od 1 października 2022 r. do 16 czerwca 2023 r. Do projektu możesz dołączyć w każdym momencie, bo nawet najmniejsze, pojedyncze działanie ma znaczenie aby zapoznać dzieci od najmłodszych lat z historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski.

Zadania przypisane są do miesięcy, jednak to Ty decydujesz, w którym dniu i w jakiej formie zostaną zrealizowane. Jeśli dołączysz do nas w ciągu roku przedszkolnego, również możesz wrócić do zadań, które były przeznaczone do realizacji we wcześniejszych miesiącach.