więcej informacji: Katarzyna Halik, tel. 12 631 04 10 wew. 107 (w godz. 8:00-15:00)

Akcja Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

Jak działać?

• organizować wycieczki do parku, lasu, na łąkę (obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku), do ZOO, oceanarium, gospodarstw agroturystycznych (obserwacja zwierząt żyjących w sztucznych warunkach);
  • włączać maluchy w dbanie o przyrodę wokół placówki;
  • nawiązać współpracę z wybranym schroniskiem i pomagać potrzebującym zwierzętom (zorganizować zbiórkę koców, jedzenia, pieniędzy);
  • adoptować zwierzę (wpłacać np. co miesiąc określoną kwotę na wybrane przez siebie zwierzątko; w ten sposób przedszkolaki stają się „właścicielami” zwierząt; na klatce można zawiesić tabliczkę z nazwą przedszkola, dzieci mogą otrzymywać zdjęcia zwierzaka, odwiedzać go w schronisku);
  • stworzyć wspólnie z dziećmi Kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt.

Jak wziąć udział w akcji?

Zrealizuj zajęcia

Zrealizuj dowolne zajęcia wpisujące się w tematykę naszego projektu (możesz skorzystać z naszych materiałów pomocniczych);

Podziel się relacją

Podziel się relacją z przeprowadzonych działań na naszej stronie w zakładce Galerie i relacje

Pobierz certyfikat

Uzupełnij licznik na stronie akcji, by pobrać certyfikat potwierdzający udział w akcji!
Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba wypełniać zgłoszenia udziału.
Licznik należy uzupełnić po przeprowadzeniu akcji.