Odsłaniamy Europę - Finał


Finał akcji „Odsłaniamy Europę”, mającej na celu poprzez zabawę przybliżyć maluchom kulturę krajów europejskich przypadł w przeddzień Dnia Dziecka. Książeczki-kolorowanki  otrzymały dzieci z Przedszkola Publicznego w Żórawinie. Była  to ostatnia Placówka, która wzięła udział w projekcie.

Pomysłodawcą akcji jest Gardinia, lider w produkcji  i sprzedaży materiałów do aranżacji okna. Działająca w Polsce od 1994 roku spółka jest częścią  międzynarodowego koncernu, mającego oddziały w 17 europejskich krajach . Akcja Odsłaniamy Europę była uświetnieniem 60 – lecia powstania firmy i 20-lecia jej obecności w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Inauguracja nastąpiła 6 października 2010 roku w podwrocławskich Kobierzycach. Następnie książeczki otrzymały dzieci z Wrocławia oraz Gminy Wrocław. Początkowo finał Akcji zaplanowany był na koniec 2010 roku, jednak zainteresowanie Przedszkoli przewyższyło oczekiwania pomysłodawców i organizatorów. Rezultatem był dodruk książeczek i rozdanie ich w Przedszkolach z miejscowości, leżących na wschodzie Polski.

W czasie 8 miesięcznego trwania Akcji książeczki otrzymało ponad 1500 przedszkolaków z kilkunastu polskich województw.
Przedstawiciele firmy wspominają wizyty w przedszkolach z ogromną radością.
Mamy nadzieję, że dzieci bawiły się tak samo dobrze jak my.
Każda z wizyt, pomimo, że podobna, różniła się od siebie. Zawsze jednak wywoływała emocje i uśmiech na twarzy. Dzieci zaskakiwały nas swoją wiedzą na temat krajów i narodów europejskich. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w przybliżenie maluchom Europy.– mówi Monika Ławniczak, rzecznik prasowy firmy Gardinia.

Poniżej relacja z przebiegu Akcji w fotograficznym skrócie:

 

Inauguracja Akcji nastąpiła w Przedszkolu Publicznym w podwrocławskich Kobierzycach.
Firma podarowała dzieciom książeczki, w zamian dzieci podarowały firmie pięknego Krasnala Obieżyświata.
 
 

Po udanym przebiegu akcji w Gminie Wrocław i ogromnej liczbie zgłoszeń od przedszkoli z całej Polski,  zapadła decyzja o dodruku książeczek i  przedłużeniu akcji. Na zdjęciu  Pani Prezes Agencji Preludium przygotowuje kolejną Partię książeczek do rozdysponowania.
 

Podczas drugiej odsłony projektu poznawać Europę dzięki zabawie z książeczkami mogły między innymi dzieci z Przedszkola z Marklowic, Czeladzi, Łodzi i Działoszyna.
 
 
 
 

Ostatnia wizyta w ramach projektu miała  miejsce 31.05.2011 roku w Przedszkolu Publicznym w Żórawinie
Dziękujemy wszystkim Przedszkolom biorących udział w Akcji - dzieciom i ich opiekunom za ciepłe przyjęcie oraz patronowi Akcji  -  portal bliżej przedszkola pl, dzięki któremu dowiedziało się o projekcie i mogło wziąć w nim udział wiele przedszkoli.
 

 

Komentarze