Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Wędrówki Przedszkolaka – na ratunek przyrodzie

Ciąg dalszy małych i dużych podróży przedszkolaków.

Projekt partnerski „Wędrówki Przedszkolaka – na ratunek przyrodzie”.

 
Wielu z nas marzy o podróżach, wielu z nas stara się spełniać owe marzenia. Niektórym z nas brakuje jednak odwagi bądź też możliwości, by zrealizować swoje upragnione plany.
 
Rok temu trzynaście placówek przedszkolnych (dwanaście z Polski i jedna zagraniczna) zaangażowało się w realizację projektu partnerskiego „Wędrówki Przedszkolaka” autorstwa mgr Agnieszki Puk. Przedszkolaki ze wspomnianych placówek znalazły odwagę oraz chęci, by wziąć udział w szczególnej podróży – w magicznej i tajemniczej wyprawie po Krainach Marzeń, Możliwości, Lęków oraz Wartości.
 
Głównym założeniem ubiegłorocznego przedsięwzięcia było nawiązanie współpracy pomiędzy przedszkolami z regionu całej Polski (i nie tylko), a tym samym upowszechnienie wśród społeczeństwa wychowania przedszkolnego w roku, który uznano za Rok Przedszkolaka.
 
Dzieci wędrując po magicznych krainach uczyły się bycia aktywnym i otwartym w stosunku do ludzi i świata, działania w zespole, tolerancji, wrażliwości na niesprawiedliwość, doświadczają sposobów wyrażania i rozpoznawania własnych emocji, samodzielności, poznają własne możliwości, akceptowane sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a także sposoby komunikowania się.
 
Wspomniana już pierwsza edycja Projektu cieszyła się dość dużym powodzeniem, stąd też myśl oraz chęć kontynuowania wspólnych działań. Tym razem projekt dotyczyć będzie działań związanych z ekologią.
 
We współczesnym, zabieganym świecie często zapomina się o tym jak ważna jest otaczająca nas przyroda. Nie pamiętamy, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe. Wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do życia, czerpie on właśnie z otaczającego go środowiska. Tobie i Twoim wychowankom proponuję tajemniczą wyprawę. Będzie to podróż wiodąca przez nieznane miejsca, wspaniałe i często zapomniane krainy. Krainy, które stanowić będą część Waszego życia, Waszej pracy, nauki i zabawy. Chciałabym, aby propozycja tejże wyprawy była dla Ciebie polem do popisu, możliwością indywidualnego rozwoju – Twojego i Twoich podopiecznych oraz doskonaleniem Twego warsztatu pracy. Dlatego zaproponowane etapy podróży zrealizujesz według swojego pomysłu, ja natomiast zaproponuję tylko kilka zadań do realizacji.
 
Proponuję więc, abyście zmierzyli się z samymi sobą podróżując po krainach:
- Wielkiego Błękitu;
- Mroźnej Bieli;
- Soczystej Zieleni;
- Złotego Słońca”.
 
Realizację projektu rozpoczynamy 15 października 2009 roku, zaś zakończymy 15 czerwca 2010 roku.
 
Odwiedź temat "Więdrówki Przedszkolaka - na ratunek przyrodzie" na grupie "Ekologia"
 
Jeśli wraz ze swoimi wychowankami jesteś zainteresowany wzięciem udziału w naszej podróży – serdecznie zapraszamy na stronę projektu
 

Komentarze