Polecamy Zrozum świat – przedszkola

Zrozum świat – przedszkola

ponad 9 lat temu

Edukacja przedszkolna to czas intensywnej socjalizacji dzieci, nowych doświadczeń, wyrabiania nawyków, budowania własnej tożsamości, jak również zainteresowania bogactwem i różnorodnością świata. Dzięki projektowi „Zrozum świat – przedszkola” (ang. World from Our Doorstep) dzieci uświadamiają sobie, że są częścią dynamicznie rozwijającego się systemu,
w którym każdy odgrywa ważną rolę.

Przygotowanie dzieci do życia w nieustannie zmieniającym się, zglobalizowanym świecie pełnym niespotykanych dotąd wyzwań to ambitne zadanie dla rodziców
i pedagogów. Czego tak naprawdę potrzebują dzieci, by sprawnie i szczęśliwie funkcjonować w przyszłości? Jakie umiejętności, wartości i wiedza przydadzą im się, kiedy będą dorosłe? W ramach projektu „Zrozum świat – przedszkola” (ang. World from Our Doorstep) tworzone są materiały dydaktyczne pozwalające dzieciom poznawać i ćwiczyć umiejętności krytycznego myślenia, współpracy i dialogu. Poprzez zabawy i ćwiczenia przedszkolaki zachęcane są do refleksji nad uniwersalnymi wartościami oraz miejscem dzieci w społeczeństwie i na świecie. Dzięki bohaterom bajek dzieci mają okazję poznać świat, ludzi i siebie.

Stosowane metody pedagogiki przeżyć oraz dociekań filozoficznych jednocześnie kształtują czynności myślowe i wspieranie rozwoju psychospołecznego i moralnego dzieci. Poprzez historie rolniczek i rzemieślników, bajki poruszające tematykę zrównoważonego rozwoju i Sprawiedliwego Handlu, dzieci poznają życie osób zamieszkujących odległe geograficznie kraje, sposoby i miejsca produkcji żywności oraz dyskutują nad przyszłością planety.

Projekt finansowany ze środków UE oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

o projekcie na stronie www.igo.org.pl

Pod patronatem