Dzień Drzewa

Wydarzenie dodał(a) Marzanna Joniec

10. października obchodzony jest jako Święto Drzewa. Jest to element programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja.
Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Głównym przesłaniem jest sadzenie drzew.
W miastach drzewa regulują klimat otoczenia, łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Są naszymi płucami.
Przedszkole Miejskie nr 7 jest placówką Przyjazną Środowisku. Mamy piękny ogród, o który się troszczymy. Rokrocznie przyłączamy się do akcji sadzenia drzew. W tym roku sadziliśmy sadzonki bylin, krzewów, drzewek przyniesionych przez chętne dzieci i ich rodziców. Tego dnia posadziliśmy też cebule kwiatowe. Nasz ogród jest wizytówką podejmowanych przez nas działań.

od Marzanna Joniec

do Marzanna Joniec