Czyste powietrze wokół nas

Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

Główny Inspektorat Sanitarny jest inicjatorem realizacji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas” na terenie całego kraju. Program jest przeznaczony dla dzieci 5- i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych. Obejmuje również rodziców dzieci oraz pracowników tychże placówek. Ma on na celu wykształcenie u przedszkolaków świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. W bieżącym roku odbywa się V edycja programu. Nasze przedszkole realizuje go po raz drugi.

Program składa się z pięciu zajęć, które skoncentrowane są na pobudzeniu oraz stymulacji różnych form aktywności dziecka sześcioletniego: zabawy twórczej, tematycznej, grupowej, konstrukcyjnej.

Tytuły zajęć:

• Wycieczka,
  • Co i dlaczego dymi?
  • Jak się czuję kiedy dymi papieros?
  • Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
  • Jak unikać dymu papierosowego?

Oprócz wymienionych zajęć koordynator przedszkolny programu, pani Krystyna Musiał zorganizowała  konkurs plastyczny skierowany do dzieci z naszej placówki pod hasłem: „Nie pal przy mnie proszę!”.

Zainteresowanie i zaangażowanie rodziców i dzieci jest potwierdzeniem celowości prowadzenia działań związanych z wychowaniem prozdrowotnym oraz kształtowaniem od najmłodszych lat postaw antytytoniowych.

od Monika Murawska-Ślęzak

do Monika Murawska-Ślęzak