Przedszkolny Przegląd Polskiej Piosenki Patriotycznej

Wydarzenie dodał(a) Danuta Oksiutowicz

10 maja 2013 r. Przedszkole Miejskie Nr 7 w Łukowie przy współudziale I LO im. Tadeusza Kościuszki zorganizowało I Przegląd Piosenki Polskiej. Założeniem organizatorów jest coroczna kontynuacja zaproponowanego przeglądu, stąd też pomysł nadawania kategorii w kolejnych latach. W tym roku wybrana została kategoria: piosenka patriotyczna. Uzasadnieniem wyboru kategorii jest ogromne znaczenie patriotyzmu, czyli miłości do ojczyzny, wielkiej cnoty, którą należy zaszczepiać dzieciom  już od najmłodszych lat, zgodnie zresztą z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, która za jeden ze swoich celów stawia: kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej. Również wybrany termin nawiązywał do naszych narodowych rocznic, które niedawno obchodziliśmy: 2. maja – Dzień Flagi, 3. Maja – 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, 8. maja – dzień zakończenia II wojny światowej, obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego.
Imprezę rozpoczął wspólnie odśpiewany hymn państwowy.
Na przegląd zgłosiły się wszystkie przedszkola z naszego miasta. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały piosenki polskie typu: ”Warszawskie dzieci”, „Pałacyk Michla” czy „Przybyli Ułani”. Imprezę uatrakcyjnił występ przedstawicielek chóru „Lutnia” działającego przy I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie, które zaśpiewały pieśń „Rota” i „Marsz, marsz Polonia”.
Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Łuków , Skarbnik Miasta, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Łukowie , Naczelnik Wydziału Promocji, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej , przedstawiciele radnych Rady Miasta, Przewodniczący Rady Rodziców , dyrektorzy przedszkoli, rodzice, lokalne media.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali  drobne upominki i dyplomy. Przedstawiciele Urzędu Miasta obdarowali dzieci słodyczami.
Cała impreza odbyła się, dzięki uprzejmości władz Łukowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w Sali Konferencyjnej ŁSM.
Nasz wielki patriota Naczelny Wódz Marszałek Józef Piłsudski mówił: ”Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Naszym zadaniem jest, aby pamięć o naszym narodzie trwała i przetrwała w kolejnych pokoleniach przez nas kształtowanych.

od Danuta Oksiutowicz

do Danuta Oksiutowicz