Edukacja przeciwpożarowa

Wydarzenie dodał(a) Bożena Wera

26 kwietnia w hali Gwardii w Koszalinie dzieci z 16 koszalińskich przedszkoli wzięły udział w finale 7. edycji Ogólnomiejskiego Programu Przedszkolnego "Edukacja Przeciwpożarowa". Wcześniej w ramach akcji strażacy odwiedzali przedszkola i prowadzili w nich zajęcia z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Przez kolejne tygodnie dzieci odwiedzały Komendę Miejskiej Straży Pożarnej. Największe wrażenie robił na nich sprzęt strażacki.
Kilkaset dzieci w strojach sportowych brało udział w wymyślnych konkurencjach, jakie przygotowali dla nich mundurowi. Musieli na przykład pomóc strażakowi ubrać się w specjalistyczny strój, chroniący go przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Maluchy biegały, skakały, celowały, a w przerwie między konkurencjami tańczyły.
W turnieju nie ma zwycięskiego przedszkola. Wygrywają wszystkie, bo nie o zajęcie pierwszego miejsca, ale pracę zespołową w całej zabawie chodzi. Chcemy nauczyć dzieci, że sprawność i wytrzymałość jest bardzo ważna, nie tylko w zawodzie strażaka.

od Bożena Wera

do Bożena Wera