"Tuwimki" w Akademii Zielonego Misia

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

15 i 17 kwietnia w Akademii Zielonego Misia odbył się konkurs pt. „Tuwimki” ogłoszony przez Radę Rodziców. Konkurs polegał na przygotowaniu przez każdą grupę i zaprezentowaniu inscenizacji wybranego wiersza Juliana Tuwima.

W środę swoje występy prezentowały dzieci z młodszych grup (3-4-latki). Grupa I zaprezentowała wiersz pt. „Raz, dwa, trzy”, gr. II – „Kotek”, gr. III – „Lokomotywa”, gr. IV – „O panu Tralalińskim”. "Krasnoludki" miały na sobie sportowe stroje i starały się przekonać kolegów, że tak naprawdę wystarczy policzyć do sześciu, aby zachować dobre zdrowe. Grupa "Smerfów" zamieniła się w myszki, które troszczyły się o kotka. "Tygrysy" do swojej inscenizacji wykorzystały kartonowe pudła i zaprosiły do przejażdżki radosnym pociągiem. "Kangurki" przedstawiły całą liczną Rodzinę pana Tralalińskiego. Występom towarzyszyły uśmiechy i radość ze wspólnej zabawy.

Wszystkie występy były wspaniałe - Jury przyznało, że miało trudny orzech do zgryzienia podczas wskazywania zwycięzców. Jury przyznało I miejsce ex aequo grupom II i III, wręczając nagrodę w postaci dofinansowania do dowolnie wybranej przez grupy wycieczki. Wszystkie dzieci i Panie zostały obdarowane upominkami.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomysł konkursu, który wpisał się w Rok Tuwima
oraz za ufundowanie nagród.

Inscenizacja wiersza pt. "Lokomotywa" w wykonaniu gr. III - kliknij

Na zdjęciu inscenizacja wiersza pt. "O panu Tralalińskim" w wykonaniu gr. IV