Sukces wychowanka

Wydarzenie dodał(a) Paulina Dębiec

W czwartek 11 kwietnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie spotkali się laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" oraz Ogólnopolskiego Konkursu "Najlepsi z Najlepszych" na wzorową Młodzieżową Drużynę i jej Opiekuna. Nagrody wręczali: wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Teresa Tiszbierek oraz st. bryg. Stanisław Sulenta prorektor - zastępca komendanta ds. operacyjnych w SGSP.

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej od wielu lat jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".
Jego celem jest rozwój plastycznych talentów dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych oraz zainteresowanie ich ochroną przeciwpożarową i życiem środowisk strażackich. Pokazuje szeroką działalność strażaków ochotników oraz ich udział: w akcjach ratowniczych, szkoleniach, życiu lokalnych społeczności, propagowaniu kultury i oświaty, podtrzymywaniu tradycji i historii, pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wielu innych podejmowanych przez nich inicjatyw.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ”Zapobiegajmy pożarom” składa się z eliminacji: środowiskowych, gminnych, miejskich, miejsko-gminnych, powiatowych, wojewódzkich oraz finału centralnego. Na ten ostatni wpłynęło 320 prac z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego. Prace oceniane są w 6 grupach wiekowych.
W tym roku nagrodzono 38 uczestników, których prace zostały wystawione w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Wśród zwycięzców nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii dzieci przedszkolne zajął Dawid Zbiciak z naszego przedszkola.

Po części formalnej uroczystości licznie zgromadzone dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie mogli obejrzeć akcje ratownicze przeprowadzone  przez studentów uczelni. Było więc ratowanie człowieka przyciśniętego cysterną, gaszenie pożaru na drugim piętrze oraz skoki z wysokości.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego wychowanka , gratulujemy takiego wyniku, życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swojego talentu artystycznego.

Do konkursu Dawidka przygotowywała wychowawczyni - mgr Małgorzata Czechowicz

od Paulina Dębiec