"Rajd pieszy szlakiem siedmiu topoli"

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

O czym szumią drzewa, dowiedziały się "Stokrotki", najmłodsze dzieci z Przedszkola nr 9 w Koszalinie, podczas „Rajdu pieszego szlakiem siedmiu topoli” w pobliskim parku.  Wyprawa do parku to nie lada wyzwanie dla najmłodszych dzieci interesujących się wszystkim dookoła. Dzieci widziały wokół siebie tyle ciekawych rzeczy: spacerujące ptaki, pączki na drzewach, pierwsze nieśmiałe kwiatki, napotkane życzliwe osoby, spacerujące ze swoimi opiekunami pieski, przemykające między krzakami koty. Wszystko to zwracało uwagę maluszków, które wcale nie były zainteresowane grubymi pniami  topolowych drzew, aż do momentu, kiedy w ręce Pani zabłysnął stetoskop.
Dzieci znają stetoskop z wizyt u lekarza i były bardzo zaskoczone faktem, że ten przedmiot wyszedł z nimi na wycieczkę. Zastanawiały się, czy będzie potrzebny i do czego go użyjemy. Najwięcej było stwierdzeń, że stetoskop służy do badania dzieci i że trzeba sprawdzić kto jest chory. Wszystkie twierdziły, że w parku nie można badać dzieci.
Na początku dzieci słuchały bicia własnego serca, które nawet przez kurtki było bardzo głośne, a potem każde miało okazję posłuchać wnętrza drzew. Było to fascynujące i zaskakujące doświadczenie słuchowe. W tych odgłosach dzieci słyszały szelest , szum i syczenie. Dzieląc się wiadomościami na temat wiosennych zmian w przyrodzie i puszczając wodze dziecięcej wyobraźni stwierdziły: topole rozmawiają o wiośnie, są wesołe i mają nadzieję, że wiosna jest tuż, tuż...

Szumią drzewa radośnie -  idzie już ku wiośnie.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska