Góry oczami Przewodnika tatrzańskiego

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

Kraków leży w niedalekiej odległości od masywów górskich, dlatego tematyka bezpieczeństwa w górach jest nam, Tygrysom z Akademii Zielonego Misia, szczególnie bliska i potrzebna. W ciągu ostatnich ferii zimowych część z nas gościła w górach i jeździła na nartach.

Pani Przewodnik gościła u nas w tygodniu, w którym zapoznawaliśmy się z zawodami naszych Rodziców. Pani przyniosła ze sobą wiele atrakcyjnych przedmiotów, dzięki którym zawód przewodnika tatrzańskiego jest bezpieczny. I tak dzieci poznały z bliska ubranie odpowiednie do wycieczek w góry, buty z rakami, liny do wspinaczki górskiej, plecak z wyposażeniem, zabezpieczenia, kijki itp. Ochocze Tygrysy miały możliwość wspinania się po linie w sali oraz dały sobie zabandażować rękę lub nogę. Dzieci, zadając liczne pytania Gosciowi, dowiedziały się m.in., że zadaniem przewodnika tatrzańskiego jest organizowanie i prowadzenie wycieczek w partiach górskich, pokazywanie piękna górskiego krajobrazu.Piękno gór mogły podziwiać oglądając film edukacyjny.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Przewodnik własnoręcznie wykonaną makietę gór.

Nauczycielki serdecznie dziękują Państwu Leleń za umożliwienie spotkania z Panią Przewodnik.

od Kinga Kurczek

do Kinga Kurczek