"Wszyscy dla wszystkich", czyli zawodowy pokaz mody

Wydarzenie dodał(a) Alicja Trybała-Wawryków

W związku z ogłoszeniem roku 2013 rokiem Juliana Tuwima ferie zimowe w Przedszkolu Nr 22 w Koszalinie poświęcone zostały zapoznaniu się z twórczością tego wybitnego poety. Każdego dnia dzieci omawiały inny wiersz, wokół którego skoncentrowane były atrakcyjne zajęcia i zabawy. Wiele z nich miało charakter ogólnoprzedszkolny.

Utwór pt. „Wszyscy dla wszystkich” stał się doskonałą okazją do poznania przeróżnych zawodów, a także przebrania się za osoby w nich zatrudnione. W związku z tym w poniedziałek 4.02. już od samego rana można było spotkać w szatniach naszego przedszkola lekarzy, pielęgniarki, strażaków, tancerki, marynarzy oraz zwolenników wielu innych profesji. Wszyscy spotkali się w holu przedszkola, aby wspólnie uczestniczyć w wesołej zabawie oraz pokazie mody.

Na początku dzieci zapoznały się z pracą murarza i zbudowały wspólnymi siłami kolorowe domy z klocków, jak również pomogły listonoszowi w roznoszeniu listów (podawanie kopert w rzędach nad głową). Następnie przedszkolaki wcieliły się w rolę pilotów, którzy kierowali swoimi samolotami zgodnie z rytmem skocznej melodii. W dalszej kolejności dzieci poznały zawód kucharki i ugotowały wielkimi chochlami pyszną zupkę, a także próbowały opanować trudną sztukę kelnerowania, nosząc na  tackach plastikowe kubeczki. Nie zabrakło też zabaw z przedstawicielami służb mundurowych. Razem ze strażakiem dzieci brały udział w gaszeniu pożaru, a pod okiem żołnierza doskonaliły technikę maszerowania oraz wykonywania tanecznych rozkazów.

Na zakończenie imprezy dzieci przebrane za osoby zatrudnione w różnych zawodach mogły zaprezentować się podczas profesjonalnego pokazu mody. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w blasku fleszy czuli się doskonale!

od Alicja Trybała-Wawryków

do Alicja Trybała-Wawryków