Wolontariusz z pasją :)

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

Od października 2011r. Samorządowe Przedszkole Nr 38 „Akademia Zielonego Misia” w Krakowie gości Wolontariuszy z UE. Każdy z Wolontariuszy dzielił i dzieli się obecnie z dziećmi swoimi zainteresowaniami, rozwija wraz z nimi swoje umiejętności i każdy z nich jest dla dzieci atrakcyjny sam w sobie, ponieważ m.in. mówi w innym języku i nie rozumie często, co do niego mówią dzieci. Z tego faktu wynikało mnóstwo zabawnych, ale również edukujących, sytuacji

Nasz obecny węgierski Wolontariusz, Istvan, wybija się jednak pod względem umiejętności spośród całej czwórki Wolontariuszy. Jego wielką pasją jest żonglowanie. W grudniu Istvan odwiedził każdą przedszkolną grupę i zaprezentował krótki pokaz żonglerski. W powietrzu latały nie tylko piłeczki, ale również woreczki gimnastyczne, owoce, a nawet krzesło!

Dzięki podobnym spotkaniom dzieci stykają się z Wolontariuszami nie tylko jako przedstawicielami innych kultur i narodowości, ale również uczestniczą w rozwijaniu ich pasji, a Wolontariusze zarażają ich ciekawymi sposobami na zabawę i spędzanie wolnego czasu.

PS. Nauczycielki miały również okazję podziwiać Istvana startującego w profesjonalnych pokazach żonglerskich i serwowania drinków, ale to opowieść na inną okazję i okoliczności…

od Kinga Kurczek

do Kinga Kurczek