Opowiem Wam bajkę ...

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Andruszkiewicz

Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja do kontynuacji spotkań pod hasłem „Cztery pory roku z Dziadkami”. Babcia to najukochańsza i najmilsza osoba, toteż przedszkolaki z grupy Tygryski już od 2 tygodni przygotowują się do uroczystych obchodów jej święta. Ale co może sprawić Babci największą niespodziankę? Aby się tego dowiedzieć, umówiliśmy się na spotkanie z zaprzyjaźnioną babcią Danusią, która ma już dorosłe wnuki.
Babcia Danusia, jak przystało na eksperta od wnukologii, przygotowała nam niespodziankę w postaci baśni pt. „Śnieżka”, którą nam przeczytała. To stara baśń rosyjska, której bohaterami są dziadkowie i ich ukochana wnusia ulepiona ze śniegu. Wysłuchana baśń stała się okazją do pogawędki z naszym serdecznym gościem. Babcia chętnie opowiedziała nam o swoim dzieciństwie, zabawach dzieci z minionej epoki, a także o ulubionych pracach z własnymi dziadkami. A to była niesamowita okazja do stworzenia drzewa genealogicznego rodziny. Okazało się też przy okazji, że podobnie jak my, Babcia Danusia chętnie „pitrasiła” ze swoją babunią.
Nasz gość zaproponował nam wspólne przygotowanie ozdobnych kanapek, których ciekawe pomysły przyniósł na ilustracjach. I tak ochoczo zabraliśmy się do pracy. A do wyboru mieliśmy różne wędliny, sery, jajka, warzywa oraz pieczywo. My wiemy co jest zdrowe, a tu jeszcze mieliśmy okazję wykazać się pomysłowością w dekorowaniu kanapek. Z pomocą naszych pań i Babci Danusi udało się nam wyczarować piękne i pyszne przekąski. A stworzyliśmy ich całe mnóstwo, toteż zaprosiliśmy grupę 4-latków do wspólnej degustacji. My także mieliśmy przygotowaną niespodziankę – wspólnie zaśpiewaliśmy naszemu gościowi piosenkę, a także zaskoczyliśmy Babcię Danusię znajomością zabaw, w które ona się bawiła, gdy była mała. Na zakończenie było „małe co nieco” przyniesione przez Babcię oraz uściski i czułe pożegnanie. Będziemy jeszcze nie raz gościć u siebie Babcię Danusię.

od Jolanta Andruszkiewicz

do Jolanta Andruszkiewicz