Nasza góra grosza

Wydarzenie dodał(a) Paulina Dębiec

Społeczność ujezdzkiego przedszkola wielokrotnie pokazała, iż ma wrażliwe serca na potrzeby innych, dlatego też z wielką ochotą i zaangażowaniem włączyliśmy się w ogólnopolską kampanię społeczną Fundacji "Nasz Dom" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej ph: "Góra grosza". Nasi milusińscy wraz ze swoimi najbliższymi do dnia 7 grudnia - czyli popularnych "Mikołajek" systematycznie zbierali tzw. złote pieniążki - 1, 2 i 5 groszy, zgodnie z naczelną zasadą iż, jeden grosik znaczy niewiele, lecz góra grosza to już nieopisana pomoc dla konkretnej osoby czy też rodziny. Trzeba dodać, iż całkowity dochód z w/w zbiórki przenaczony zostanie na rodzinne formy opieki zastępczej, tj: rodzinne domy dziecka oraz pogotowia opiekuńcze znajdujace się w potrzebie. Idea wolontariatu bardzo spodobała się przedszkolakom, bez watpienia to nie jedyna akcja charytatywna, w jakiej ujezdzkie przedszkole będzie brało udział! Goraco polecamy!

od Paulina Dębiec

do Paulina Dębiec