Święto Pluszowego Misia

Wydarzenie dodał(a) Renata Tarkawian
ponad 11 lat temu, wyświetleń 2017

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z tej okazji 22 listopada do Przedszkola Integracyjnego nr 1 w Łukowie zawitali niezwykli goście – małe i duże misie pluszowe. Przybyli, aby razem z dziećmi uczcić swoje święto. Tego dnia każde dziecko przyniosło ze sobą swoją ulubioną maskotkę. Pluszaki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość zabawek - przyjaciół była imponująca. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko, co z nimi się wiąże. Najpierw dzieci zatańczyły z misiami do piosenki „Jadą, jadą misie” później każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie dla przedszkolaków przygotowane zostały różne konkursy i zabawy np. wylizywanie miodku na czas, dorysowywanie brakujących części ciała misiowi z zasłoniętymi oczami, składanie obrazka pociętego na małe fragmenty w całość, zagadki, quizy, podczas których dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat misiów i innych zwierząt mieszkających w lesie. Na koniec spotkania każde dziecko dostało dyplom „Przyjaciela Pluszowego Misia”, medale z wizerunkiem pluszaka oraz smaczne i słodkie żelki w kształcie misiów od pani dyrektor. Uwieńczeniem święta był wspólny, uroczysty taniec z misiem. Dzieciom bardzo spodobał się taki sposób spędzania czasu w przedszkolu i już pytają o następne święta.

Nad całością spotkania czuwały panie Renata Tarkawian, Marzena Chojnacka i Marta Chilińska.

od Renata Tarkawian

do Renata Tarkawian