Dzień niemiecki

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Januszek

W czwartek 15 listopada 6-latki "wybrały się w podróż" za naszą zachodnią granicę. Dzieci miały na sobie ubrania w kolorach niemieckiej flagi, stroje związane z Bawarią i drużyną piłkarską. Przez cały dzień starszaki poznawały kulturę sąsiadów zza Odry. Słuchały piosenek w języku niemieckim i nauczyły się kilku słówek. Obejrzały prezentację, przedstawiającą m. in. najbardziej znane miejsca i zabytki. W sali utworzony został kącik niemiecki, w którym dzieci eksponowały swoje pamiątki, zdjęcia i książki przyniesione z domu. Słuchały też bajek braci Grimm i muzyki poważnej niemieckich kompozytorów: Johana Sebastiana Bacha i Ludwika von Beethovena. Chłopców najbardziej zainteresowały marki niemieckich samochodów, a szczególnie mercedesy. Na zakończenie starszaki samodzielnie wykonały sałatkę ziemniaczaną, a potem biesiadowały przy wspólnym stole.

od Jolanta Januszek

do Jolanta Januszek