Już przedszkolak dobrze wie co z odpadami dzieje się

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Słabicka

W ramach działań ekologicznych związanych z realizacją kampanii „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków” w Gminnym Przedszkolu Publicznym z grupą żłobkowa w Radkowie dzieci z oddziałów w Ścinawce Średniej,Tłumaczowie i Radkowie zwiedziły oczyszczalnię ścieków  oraz wysypisko śmieci w Ścinawce Dolnej. Zwiedzając oczyszczalnię dzieci poznały proces filtracji i uzdatniania wody. Miały możliwość obejrzeć zbiorniki, w których specjalne bakterie wspomagają proces oczyszczania wody. Dowiedziały się również, iż powstałe w wyniku filtracji odpady z oczyszczalni mogą być wykorzystane przez rolników jako nawóz. Podczas wizyty na wysypisku śmieci dzieci miały możliwość zaobserwowania jak wygląda proces segregacji śmieci. Dowiedziały się, że segregowane odpady poddawane są recyklingowi, czyli procesowi powtórnego przetworzenia. Wycieczka była niecodziennym przeżyciem dla przedszkolaków. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest ochrona naturalnego środowiska oraz zobaczyły jak trudna i czasem nieprzyjemna jest  związana z tym praca.

Agnieszka Słabicka

od Agnieszka Słabicka