Po raz trzeci konwaliowo

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Pomysł tego święta zrodził się podczas konferencji Ogólnopolskiego Programu Partnerskie Przedszkole w kwietniu 2002 roku w sali kolumnowej Sejmu RP w Warszawie. Ustalono tam, że dzień 12 Maja będzie świętem przedszkoli w całej Polsce pod nazwą „Święto Konwalii”. Dlaczego konwalii? Otóż ten drobny, delikatny, biały kwiatek jest symbolem prostoty i skromności, a w wychowaniu przedszkolnym oznacza małe dziecko, które powierzone profesjonalnej opiecei trosce rozwija się, stając się radością dla wszystkich.

To tyle z symboliki  tego święta... A jak ten dzień przebiegał u nas, w Przedszkolu  Nr 9  im. „ Bursztynek” w Koszalinie?
W tym roku Dzień Konwalii obchodzono troszeczkę później i był  świętem tańca, zabawy i radości dzieci, rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. Staramy się, aby ten dzień przybierał każdorazowo inną formę. Z powodu niesprzyjającej aury, tegoroczne zabawy okolicznościowe odbyły się w salach  poszczególnych grup, były  piosenki, wiersze warsztaty plastyczne, zabawy tropiące, konwaliowe przysmaki, układanki, a konwaliowa dyskoteka - integrująca wszystkie grupy - w sali gimnastycznej. Ważna rolę w przygotowaniach odegrały sześciolatki, które przygotowały ogromny kwiat konwalii, będący dekoracją sali oraz okolicznościowe medale. Wszystkim  naszym działaniom przyświecało motto G. Vico „Wszystko co najważniejsze w życiu człowieka zdarza się w jego pierwszych sześciu latach”, a zabawa i cudowna atmosfera tego dnia na długo pozostanie w naszej pamięci tym bardziej, że dzieci nagradzały Panie Medalami Konwalii.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska