"Wojtusiowe granie"

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

„Dzień z rodzicem”  to dobra praktyka Przedszkola Nr 9 w Koszalinie, podczas której chętni rodzice aktywnie uczestniczą  w zajęciach przedszkolnych. Wykorzystują swoje umiejętności, zdolności, czasem zainteresowania i przygotowują warsztaty dla przedszkolaków. W najstarszej grupie przedszkolnej udało się zorganizować takie warsztaty dwukrotnie. Jeden z dni był spotkaniem z muzyką instrumentalną „Wojtusiowe granie”, drugi natomiast przybliżył dzieciom zagadnienia dotyczące otaczających nas pierwiastków , związków i substancji chemicznych pod nazwą „Zabawy z chemią”. Dzieciom niezwykle podobały się te warsztaty, ponadto byli dumni ze swoich rodziców, a rodzice mogli doświadczyć pracy z wesołą i bardzo liczną dzieciarnią.

Warsztaty muzyczne składały się ze śpiewu znanych utworów z repertuaru dziecięcego z akompaniamentem instrumentalnym, integracyjnych zabaw w kole oraz dyskoteki. Pan Wojtek, tata Michała, przygotował zabawy ze swojego dzieciństwa, takie jak : „Mam chusteczkę...” , "Rolnik na dolinie", "Mało nas", "Ojciec Wirgiliusz"  ze zmiennym tempem. Dzieci żywo reagowały na wszelkie zmiany w muzyce i wspaniale się bawiły. Dużym powodzeniem cieszyła się dyskoteka, podczas której dzieci tańczyły i techno i walca i boogie–woogie i poleczkę i zorbę i krakowiaka, a na koniec zatańczyły poloneza z Pana Tadeusza w wersji techno-mix. Oj działo się, działo... I ja tam byłam, a co widziałam to  opisałam.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska