Wiosenne zabawy muzyczno-ruchowe

Wydarzenie dodał(a) Iwona Pietrucha

Bardzo lubię w pracy z dziećmi wykorzystywać zabawy muzyczno-ruchowe wg KLANZY. Posiadam bogaty zbiór zabaw o tematyce wiosennej: o owadach, żabkach, bocianach itp. Chciałabym zaprezentować przykład zabawy z rekwizytami, które dzieci wcześniej same wykonały. Zabawa nazywa się „Lata mucha”. Do jej wykonania potrzebne są dla każdego dziecka: worek na śmieci, lecz nie większy niż 35 l, parę kartek gazety oraz koszulka na dokumenty. Z gazety dzieci formułują kulkę, którą następnie wsadzają w róg worka na śmieci. Koszulkę wcześniej nauczycielka przycina, tak, by po rozłożeniu przypominała skrzydełka. Takie plastikowe skrzydełka zawiązujemy pod główką muchy. Nasze muchy są różowe, bo akurat udało mi się kupić takie wesołe worki. Muchy służą nam do zabawy. Tekst piosenki podaję niżej, może ktoś będzie chciał improwizować, służę również muzyką.

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło ucha

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło nosa

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło czoła

Bo ta mucha, bo ta mucha, bo ta mucha jest wesoła

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło głowy

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło brody

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło oka

Patrzy na mnie, patrzy na mnie, patrzy na mnie gdzieś z wysoka.

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło nogi

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło stopy

Lata mucha, lata mucha, lata mucha koło brzucha

Zaraz wpadnie, zaraz wpadnie, zaraz wpadnie do fartucha.

od Iwona Pietrucha

do Iwona Pietrucha