Bursztynowe Nutki zagrały dla lata

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska
ponad 13 lat temu, wyświetleń 2086

Już po raz ósmy  Przedszkole Nr 9 im „Bursztynek” w Koszalinie było organizatorem dziecięcego przeglądu wokalnego. W tym roku postanowiłyśmy zmienić tematykę przeglądu oraz  termin koncertu. W związku z tym, że w czerwcu obchodzimy jubileusz nadania imienia” Bursztynek” naszej placówce, przegląd otrzymał nazwę „Bursztynowe Nutki” o tematyka utworów dotyczyła: morza, turystyki, lata i upragnionych wakacji.

Tym razem oprócz  przedszkolaków  z 12 koszalińskich przedszkoli wystąpiły dzieci reprezentujące gminne przedszkola z powiatu koszalińskiego. Na gościnnej scenie Klubu Osiedlowego „Na Pięterku”  wystąpiło 24 najzdolniejszych wykonawców dziecięcych piosenek o tematyce morskiej i turystycznej oraz zespół młodzieżowy

„Marakas” z Koszalińskiego Gimnazjum Nr 6, który utworem  „Gdzie ta keja” rozpoczął przesłuchania najmłodszych wykonawców.

Organizacja przeglądu ma na celu prezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych przed publicznością, rozwijanie zainteresowań wokalno muzycznych, wyłanianie talentów, a także - co jest bardzo ważne,  kształcenie wśród dzieci postaw akceptowanych społecznie.

Koncert wokalny przedszkolaków przechodził swoją metamorfozę. Pierwsze edycje były konkursami, od czterech lat są przeglądami, które promują wszystkich wykonawców, nie wyłaniając zwycięzcy. Zdaniem  organizatorów i jury konkursu, każde dziecko, które śpiewa na scenie pokonując własne słabości jest zwycięzcą. Dlatego wszyscy wokaliści startujący w przeglądzie „Bursztynowe Nutki” zajmują równorzędne   miejsce uhonorowane dyplomem i upominkami.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska