ponad 6 lat temu


Jan Paweł II w oczach dziecka

 

Zbliża się kolejna rocznica śmierci i dzień beatyfikacji naszego ukochanego Papieża Sługi Bożego Jana Pawła II. Z tej okazji w hollu Przedszkola Miejskiego Nr 7 w Łukowie zorganizowana została wystawa poświęcona naszemu Wielkiemu Rodakowi pod hasłem „Jan Paweł II w oczach dziecka”. Znalazły się na niej prace plastyczne wykonane wspólnie przez dzieci, ich rodziców i rodzeństwo; wydawnictwa poświęcone Ojcu Świętemu, pozycje przez niego opracowane, kalendarze, fotografie, pamiątki z wizyt Papieża w Polsce. Poprzez udział w wystawie dzieci wraz ze swoimi rodzinami oddały hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi.

Dzieci były szczególną miłością Jana Pawła II dlatego zacytowane zostały  jego słowa skierowane do nich z okazji Dnia Dziecka w 1984 r. :

 

„Dzisiaj ja, Jan Paweł II, jako przedstawiciel Jezusa (...) daję swą miłość każdemu chłopcu i każdej dziewczynce (...): każdemu bez żadnej różnicy. Głoszę waszą ludzką godność jako dzieci Bożych, stworzonych do tego, by uczestniczyć na zawsze w Bożej miłości. Głoszę wasze prawa, bez względu na to, jak małe lub bezbronne jesteście; głoszę obowiązki, które towarzyszą waszym prawom, a które powołane jesteście wypełniać z miłości, by chronić prawa innych. Szczególną miłością darzę każde dziecko, które cierpi, które jest samotne, które jest opuszczone, zwłaszcza to, które nie ma nikogo, kto by je kochał i o nie zadbał.”

 

01.04.2011 roku przedszkolaki odwiedziły wystawę z zainteresowaniem podziwiając prace własne i kolegów.

Nasze przedszkole  pamięta o Papieżu nie tylko z okazji rocznic, przypomina nam o Nim posadzony przed sześcioma laty, na naszym placu przedszkolnym Dąb Tysiąclecia im. Jana Pawła II, który jest dla nas zaszczytem i pozwala mieć nadzieję, że pamięć o naszym Wielkim Świętym Papieżu będzie trwała  na wieki.

1 maja 2011 roku nasze pragnienia i modlitwy spełnią się – JAN PAWEŁ  II SANTO SUBITO!

 

Danuta Oksiutowicz, Magdalena Gajek

 

 
 

 

Przedszkole Miejskie Nr 7

Danuta Oksiutowicz
Ostatnio on-line:
ponad 4 lat temu
Danuta Oksiutowicz dodał/a również:


Komentarze

Monika Murawska-Ślęzak   •   ponad 6 lat temu   •   link   •  Małgorzata Frontczak   •   ponad 6 lat temu   •   link   •  

 Na taki autorytet długo pewnie trzeba będzie czekać - ŚWIETNY POMYSŁ!Elżbieta Mariuszyc   •   ponad 6 lat temu   •   link   •  

Ładne prace.


Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Polecane

Nasze małe Leśne Przedszkole
Odwiedzono: 102

LIttle Ant in the Meadow
Odwiedzono: 12

Warsztaty w "Akademii Rozwoju"
Odwiedzono: 52

"Przedszkolaczek ci ja"
Odwiedzono: 55

Little Ant At the Zoo
Odwiedzono: 15

Dzień Mamy i Taty
Odwiedzono: 59