Przedszkolaki z Bemowa Piskiego witaja wiosnę.

Wydarzenie dodał(a) Ewa Kaczkowska

Pierwszy dzień wiosny w Przedszkolu Wojskowym  w Bemowie Piskim  zawsze jest dniem wyjątkowym, radosnym i długo przez wszystkich oczekiwanym. Tradycją przedszkola stało się organizowanie corocznych koncertów we współpracy z pobliskimi szkołami muzycznymi, pod hasłem „Wiosenny koncert”. Gościliśmy w naszej placówce wiolonczelistkę, trębacza, saksofonistę, klarnecistę – absolwenta naszego przedszkola. W tym roku zgodnie z sugestią Ministerstwa Edukacji Narodowej, pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu był  dniem odkrywania wielu talentów. Stało się to inspiracją do zorganizowania koncertu, podczas którego dzieci  w obecności rodziców oraz zaproszonych gości zaprezentowały swoje talenty aktorskie , taneczne, wokalne. Wszyscy mogli podziwiać małych artystów w przedstawieniu „Witaj Wiosno”. Wielu wzruszeń dostarczył występ grupy tanecznej „Roztańczone przedszkolaki”, która zaprezentowała tańce dyskotekowe. Nasi najmłodsi wokaliści swoim talentem powitali wiosnę piosenką „”Precz zimo zła”.

Tegoroczny koncert wiosenny miał szczególny charakter. Na wspólne powitanie wiosny zaproszeni zostali przedstawiciele JW. 2098 –Dowódca płk Jarosław Wyszecki, mjr Adam Wójcik, por. Paweł Piekarski – prawdziwi przyjaciele przedszkola. Zarówno dzieci, ich rodzice jak i przede wszystkim pracownicy przedszkola mogli w ten sposób podziękować za wspólną pracę wzajemna pomoc, dzięki czemu mieliśmy  możliwość jak inni powitać wiosnę w przedszkolu.

Powitanie wiosny wzbudziło  ogromne zainteresowanie  wśród  mieszkańców  Bemowa Piskiego. To ważne wydarzenie w życiu naszego przedszkola przyczyniło się do zacieśnienia więzi i poczucia wspólnoty lokalnej.

Jesteśmy pewni, że ta impreza zostawiła w przedszkolakach miłe wspomnienia, a dla pracowników oraz mieszkańców była wizytówką naszej pracy z najmłodszymi.

od Ewa Kaczkowska

do Ewa Kaczkowska