Przedszkolaki z grupy integracyjnej z wizytą u stomatologa

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Andruszkiewicz

Nasze przedszkole jest placówką promującą zdrowie, toteż od początku roku szkolnego uczyliśmy się, w jaki sposób dbać o ząbki. Wiemy, że zdrowe ząbki to zdrowe dziecko, bo próchnica niszczy nasze ząbki i często powoduje inne choroby, na które cierpią maluchy. Ze szczotką i pastą jesteśmy „za pan brat”, ale bardzo lubimy słodycze i w domu nie zawsze pamiętamy o myciu ząbków po zjedzeniu łakoci. A nasze ząbki nie lubią nadmiaru cukru.

Mieliśmy okazję poznać słodyczowe potworki, które budują domki, osady, a nawet całe miasta w naszej buzi. Niektórzy z nas zapracowali sobie na to, aby mieć liczne domy dla potworków. Inni wiedzą, co znaczy ból zęba.

Co jednak zrobić, by systematycznie pozbywać się „szkodników” z naszych ząbków?

W tym celu dzieci z grupy integracyjnej wybrały się z wizytą do pani stomatolog z zaprzyjaźnionego gabinetu w SP nr 9.

Pani dentystka była bardzo miła. Jak dobra zębowa wróżka pokazała nam, w jaki sposób dokładnie i prawidłowo szczotkować ząbki, aby pozbyć się zębowych diabełków. Powiedziała nam, co należy jeść, aby ząbki były mocne i zdrowe. Niektórzy z nas mieli okazję posiedzieć na fotelu dentystycznym, który wcale nie jest taki straszny. Pani stomatolog opowiedziała nam, jakie „robi czary” i pokazała pomocne w czarowaniu wszelakie różdżki i machiny zębowe. A wszystko po to, aby krasnoludki ze smutnymi ząbkami wychodziły z Ząbkolandii z pięknym, białym uśmiechem.

Teraz już wiemy, kto rozprawia się ze słodyczowymi potworkami i będziemy odwiedzać gabinet naszej zaprzyjaźnionej zębowej wróżki.

od Jolanta Andruszkiewicz

do Jolanta Andruszkiewicz