W karnawale same bale

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Słabicka
ponad 13 lat temu, wyświetleń 1973

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Jest to okres w którym bawią się nie tylko dorośli, ale jest to przede wszystkim okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

W tym roku Tłusty Czwartek 3.03.2011 stał się okazją do uroczystego zakończenia karnawału, jakim był Wielki Bal Księżniczek organizowany w Gminnym Przedszkolu Publicznym z grupą żłobkową w Radkowie. Tego dnia bawiono się w trzech oddziałach przedszkola : w Tłumaczowie, Ścinawce Średniej i Radkowie.

Dzięki serdeczności i gościnności Państwa Alicji i Romana Kocoń , jak co roku zabawa karnawałowa w Radkowie odbyła się w restauracji „Graniczna”. Dzieci z oddziałów przedszkola w Ścinawce Średniej bawiły się na pięknie udekorowanej Sali Widowiskowej , a przedszkolaki z Tłumaczowa świętowały z rodzicami w udekorowanych kolorowych salach przedszkola.

Zarówno w Radkowie, jak i Ścinawce Średniej do tańca zapraszał wodzirej z agencji artystyczno – fotograficznej „Fotogama” angażując w zabawę rodziców i pracowników przedszkola. Wszyscy przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wśród wielu zabaw nie zabrakło konkurencji wyłącznie dla dorosłych, podczas których wykazali się wytrzymałością i umiejętnością współpracy.

W role wodzireja w Tłumaczowie wcieliły się nauczycielki D. Łaszczuk i U. Kobierska organizując szereg zabaw i konkursów, w które czynnie włączyli się rodzice i dzieci. Uczestnicy zabawy wykazali się sprytem i szybkością nawijając linkę z cukierkiem na ołówek, czy pijąc sok przez słomkę na czas. Jednakże punktem kulminacyjnym imprezy było wniesienie pączkowego tortu, który był niesamowitą niespodzianką dla dzieci i rodziców.

Zaprezentowane podczas balu pląsy, konkursy i zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu emocji i radości ku zadowoleniu organizatorów. Każdy bal był również okazją do nauki i uświadomienia sobie, że zabawa i relaks są tak samo ważne jak praca, nauka czy obowiązki.

od Agnieszka Słabicka

do Agnieszka Słabicka