Dzień Seniora

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Słabicka

Dzień Babci i Dziadka jest kolejnym dniem wpisanym w kalendarz uroczystości w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Radkowie.

Babcie i dziadkowie otrzymali zaproszenia, własnoręcznie przez dzieci wykonane i w dzień spotkania tłumnie przybyli do swoich wnuków. Na początku spotkania dzieci podziękowały najstarszym członkom rodziny za miłość, dobroć, ciepłe słowa, wielkie serce, pomoc, opiekę, za wszystko czym dziadkowie ich obdarowują. Zrobiły to tak, jak potrafią najlepiej, czyli wierszami i piosenkami, opiewającymi zalety szanownych gości. Piękna dekoracja, bogaty program artystyczny, tańce w wykonaniu i tych najstarszych, ale też i tych najmłodszych przedszkolaków  wprawiły wszystkich w wesoły, beztroski nastrój. A upominki wykonane przez dzieci i wręczone podczas donośnego „Sto lat” odśpiewanego przez wszystkie przedszkolaki to był świetny pomysł.

Podczas obchodów Dnia Babci i Dziadka w Ścinawce Średniej dodatkową atrakcją  był występ zespołu „Ścinawianki”, który wykonał utwory biesiadne oraz utwory zagrane przez naszego przedszkolaka Bartusia Biernata.

Natomiast babcie i dziadkowie w Radkowie mieli okazję wziąć udział w szeregu ciekawych konkursów i zabaw. Wnukowie wykazali się niezwykłym poczuciem estetyki i piękna przygotowując swoim babciom karnawałowy makijaż, a dziadkowie popisali się umiejętnościami kulinarnymi ucierając margarynę z cukrem na ciasto. Również babcie miały okazję sprawdzić się w pracach męskich wbijając gwoździe oraz wykazując się intuicją i opiekuńczością karmiły z zawiązanymi oczami swoich mężów jogurtem.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek i wspólne rozmowy przy kawie lub herbacie o blaskach i cieniach życia codziennego.

E. Kózka i A. Słabicka

od Agnieszka Słabicka