Wieczór fantazji i magii...

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

29 listopada br dzieci z grupy Odkrywców zaprosiły swoich Rodziców do wspólnej zabawy andrzejkowej. Od samego początku można było się przekonać, że spotkanie będzie miało niezwykły charakter. Atmosferze tajemnicy sprzyjał nastrój spotkania – zapalone świece, połyskujące w ich blasku srebrne gwiazdki… Dzieci wypowiedziały magiczne zaklęcie, które pomogło im przenieść się do krainy fantazji i magii. Na dzieci czekały zabawy przy muzyce, rozwiązywanie zagadek. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru było jednak wykonanie Łapacza snów:

Dzisiaj jest magiczna noc. Jest wyjątkowa, szczególna ponieważ możemy z niej wyczytać swoją przyszłość. Jednak podczas całego roku spotkają nas wyjątkowe dni, niesamowite wydarzenia, czasem dobre, czasem złe, które potem często pojawiają się jako obrazy w naszych snach. Dzisiaj, ponieważ ten wieczór ma magiczną moc każda rodzina wykona dla siebie magiczny Łapacz snów. Dzięki niemu złe sny, które będę chciały was dowiedzieć zostaną zatrzymane w sieci, a do waszych umysłów będą przepuszczane tylko te dobre, radosne i kolorowe.

Dzieci wraz z rodzicami zabrały się do pracy; z kolorowych niteczek, koralików, drewnianych kółek i dźwięczących elementów wykonały piękne amulety! Ale to nie koniec atrakcji – każdy z obecnych, na specjalnie przygotowanych stanowiskach, mógł wywróżyć sobie przyszłość. I tak podczas tradycyjnego lania wosku mógł zobaczyć w obrazie rzucanym na ścianę, co czeka g w przyszłości. Podczas kręcenia magicznym zegarem można było poznać wydarzenia, których staną się uczestnikami. Po tafli wody pływała również łódka szczęścia, która w zależności od portu, do którego dopłynęła, miała ciekawą wróżbę. Były również zaczarowane kulki, które kryły w sobie wiele tajemnic i zadań do wykonania… Na koniec wszyscy zebrani odtańczyli Taniec szczęścia, aby to towarzyszyło im w ciągu następnego roku:

Dowiedzieliśmy się dzisiaj wielu rzeczy o naszym przyszłym życiu. Dzięki wspólnej zabawie nasze sny będą odtąd zawsze spokojne, przyjemne i wesołe. Magiczne moce powoli zapadają jednak w długi sen zimowy by ponownie obudzić się za rok.

od Kinga Kurczek

do Kinga Kurczek