nasz projekt podpisz pieska

Wydarzenie dodał(a) Anna Katarzyna

W Przedszkolu nr 6 "Pod Zielonym Parasolem" od października do listopada, to czas  zbierania karmy dla zwierząt. Już we wrześniu panie wraz z dziećmi przygotowują plakaty zachęcające rodziców do zbierania karmy: zadanie dzieci polega na wycięciu fotografii zwierząt i lekarza weterynarii, oraz przyklejeniu ich do w/w plakatu, którego treść tworzą panie.Gdy karma jest już zebrana następuje oficjalne jej podsumowanie.

W tym roku odbyło się ono we wtorek 7 grudnia 2010r., w sali gimnastycznej naszego przedszkola, wtedy to właśnie uroczyście podsumowaliśmy drugą edycję kampanii ekologicznej pod hasłem „My zwierzętom pomóc chcemy, dużo karmy im zbierzemy!”. W akcji uczestniczyli: dzieci, rodzice oraz personel placówki. W okresie od października do listopada zebraliśmy ponad 210 kg karmy dla psów i kotów, która przekazana została do schroniska w Zbożnem k/Morąga.  Podczas spotkania każda grupa wiekowa zaprezentowała program artystyczny, który oczywiście poświęcony był zwierzętom i podkreślał ich znaczenie w życiu człowieka; nie zabrakło piosenek, inscenizacji i tańców.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Anna Katarzyna

do Anna Katarzyna