W świątecznym nastroju

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Słabicka

Zgodnie z tradycją w grudniu każdego roku w Gminnym Przedszkolu Publicznym z grupą żłobkową w Radkowie odbywają się spotkania wigilijne połączone z prezentacją Jasełek.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Ścinawce Średniej. Rodzice oraz zaproszeni goście zasiedli przy wspólnym stole, by w ciszy i skupieniu obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci . W przedstawieniu udział wzięły dzieci w wieku od 3-6lat.  Dla wielu z nich dużym przeżyciem była możliwość wystąpienia na scenie. Maluchy w jasełkach zaprezentowały się znakomicie, za co otrzymały rzęsiste brawa, podziękowania i słodycze. Ze spotkania nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, gdyż na wszystkich czekały skromne upominki.

Kolejne spotkanie wigilijne odbyło się w Tłumaczowie. Tutaj również rodzice i zaproszeni goście mogli zasiąść przy suto zastawionym stole, by podziwiać przedstawienie, w którym udział wzięli również rodzice. Wszyscy artyści, zarówno mali jak i duzi zachwycili swoja grą, za co otrzymali gromkie brawa. W programie spotkania znalazł się również czas na świąteczne życzenia i opłatek. Zgodnie z tradycją pod choinką znalazły się prezenty dla dzieci oraz rodziców i gości. Spotkanie zakończyło się niezwykle miłym wspólnym kolędowaniem i degustacją domowych wypieków rodziców.

Spotkanie wigilijne w Radkowie odbyło się jako trzecie. Tutaj rodziców i zaproszonych gości w świąteczny nastrój wprowadziły przepiękne tradycyjne Jasełka, w których udział wzięli rodzice, dzieci i nauczyciele. Umiejętności aktorskie jakie zaprezentowali uczestnicy przedstawienia były ma miarę profesjonalnego teatru. Rodzice, dzieci i nauczyciele, wszyscy w pięknych strojach, zaprezentowali niecodzienne międzypokoleniowe misterium bożonarodzeniowe, w którym nie zabrakło miejsca na humor i wspólne śpiewy. Przedstawienie zrobiło wielkie wrażenie na gościach, którzy nie szczędzili braw i słów zachwytu dla aktorów. Również tutaj pod choinką nie zabrakło prezentów dla dzieci i gości, jak również wspólnego biesiadowania przy wigilijnym stole.

Wszystkie spotkania miały swój oryginalny i niezapomniany charakter, który wprowadził przybyłych gości w miły i świąteczny nastrój.

od Agnieszka Słabicka

do Agnieszka Słabicka