Jasełka w Publicznym Przedszkolu w Taczanowie Drugim

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Cieślak

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
Dla tej miłości maleńkiej.

21 grudnia dzieci z przedszkola wystąpiły z przedstawieniem jasełkowym. Na widowni zasiedli  rodzice, dziadkowie, krewni, panie dyrektorki  oraz  Mikołaj.

Wszystkich powitała i obwieściła „dobrą nowinę” Martyna Michalak  z grupy pięciolatków. Potem aniołki (Zofia Symenko, Sandra Sikora, Katarzyna Pawlak, Amelia Łyskawa, Zuzanna Wasielewska, Patrycja Golińska, Patrycja Czarnyszka, Nikola Lewicka, Julia Zimna) i pastuszkowie (Paweł Leśniak, Mikołaj Korościk, Michał Kuźniacki, Marcin Michalak, Nicolas Grygiel, Jakub Sprutta, Kacper Ceglarek i Wiktor Wiśniewski, Alan Czajka, Oskar Walczak, Hubert Woźniak ) wybrali się do stajenki śpiewając kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Mali kolędnicy”. Przygrywali im na dzwoneczkach pastuszki z grupy trzylatków (Bartosz Woźniak, Franciszek Pawłowski, Maciej Sobański, Tymoteusz Derwich). Potem w stajence pojawili się Trzej Królowie (Wojciech Symenko, Jakub Kikosicki, Kacper Podgórski) i złożyli dary małemu Jezuskowi. Maryja (Weronika Bogaczyk) i Józef ( Kacper Lepka) podziękowali pastuszkom i Królom za złożone dary. Dalej wszyscy zaśpiewali kolędę „Maleńka Miłość” i „Lulaj że, Jezuniu”, na trójkącie akompaniował Mikołaj Kuźniacki. Na koniec wszyscy złożyli zebranym życzenia oraz zaśpiewali pastorałkę „Gwiazdeczka”, a gwiazdeczki  z grupy trzylatków zatańczyły „Taniec gwiazdeczek” (Julia Kopaczewska, Zuzanna  Obecna, Marta Leśniak, Hanna Adamska, Aleksandra Szymura). Po przedstawieniu Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

od Elżbieta Cieślak

do Elżbieta Cieślak