Przedszkolaki na Politechnice Koszalińskiej

Wydarzenie dodał(a) Aneta Kalwajtys

Przedszkolaki na Politechnice Koszalińskiej Dziecko w wieku przedszkolnym jest istotą z natury bardzo aktywną, ciekawą świata i dążącą do jego zgłębiania. Dlatego rolą nauczyciela jest stwarzanie dzieciom takich sytuacji, które wyrabiają zmysł obserwacyjny, rozwijają sprawność logicznego myślenia i formułowania  wniosków. Jednym z wielu takich okazji są wycieczki do różnorodnych instytucji i spotkania z ciekawymi ludźmi. Właśnie w tym celu dzieci z Przedszkola nr 9 im. „Bursztynek” odwiedziły Politechnikę Koszalińską i uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Mechanicznym w Katedrze Procesów i Urządzeń Przemysłu Spożywczego. Odwiedziły wiele ciekawych miejsc, a między innymi pracownię analizy sensorycznej, gdzie wzięły udział w teście na daltonizm zapachowy oraz dokonały oceny pieczywa mieszanego z ziarnami i wypieczonych bułek.

Następnym punktem wycieczki była pracownia techniczna, tutaj przedszkolaki zapoznały się z urządzeniami do próbnego wypieku, formowały bułki drożdżowe i obserwowały proces pieczenia. Kolejnym miejscem była pracownia analiz chemicznych, gdzie pod bacznym okiem pracownika laboratorium jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki czarowały i barwiły substancje na kolor różowy i fioletowy (reakcje zobojętniania zasad kwasem i odwrotnie). Ostatnim etapem spotkania była wizyta w pracowni robotów, gdzie każde dziecko miało możliwość sterowania robotami za pomocą joysticka i telefonu komórkowego.                                              Wycieczka naprawdę się udała i stała się okazją do niekończących się rozmów i wymiany spostrzeżeń.

od Aneta Kalwajtys

do Aneta Kalwajtys