Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Cieślak

Pluszowy miś – miękki, miły w dotyku stał się  ulubieńcem wszystkich dzieci. Pociesza, dodaje otuchy, ociera łzy, przytula przy zasypianiu, jest wspaniałym  powiernikiem , najlepszym przyjacielem każdego malca.

Trudno dziś wyobrazić sobie świat bez niego. Obchodzi on swe święto 25 listopada. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku dzieci z  Oddziału Przedszkolnego uroczyście obchodziły Światowy  Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej. Każdy maluch przyszedł w tym dniu do biblioteki w towarzystwie swego ukochanego pluszaka.

Na wstępie dzieci zostały zapoznane z historią powstania Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedstawiły sylwetki znanych im misiów-  bohaterów literackich i filmowych. Obejrzały wystawę książek o misiach i niedźwiedziach.

Następnie każdy przedstawił swojego pluszowego przyjaciela, którego dziś zabrał ze sobą do biblioteki.

Starsze koleżanki z gimnazjum przedstawiły maluchom krótką historię powstania książki,, Kubuś Puchatek” oraz przeczytały jedną z najciekawszych przygód misia o bardzo małym rozumku.

Następnie każde z dzieci otrzymało nieodzowny atrybut Kubusia Puchatka - balonik, który wraz ze swoim misiem odbijało tańcząc  w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”.

Sylwetkę najpopularniejszego polskiego misia przybliżyła dzieciom ekranizacja bajki „Czajka” z serii „Miś Uszatek”.

Na zakończenie uroczystości każdy przedszkolak otrzymał kartę urodzinową dla swego przyjaciela misia i poczęstował się tym co misie lubią najbardziej, czyli słodkim co nieco.

Uroczystość przygotowały:

Beata Gałuszka- Antczak